Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak pečovat o zoubky, než se dětem vymění?

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Výměna dočasného chrupu za stálý bývá obvykle provázena řadou zvratů. Starostliví rodiče se mne pak v ordinaci ptají, čím se vyzbrojit na cesty za zimními radovánkami nebo na období vánočních prázdnin. Samozřejmostí dnes bývá zvykem vzít na cesty analgetikum, ale vhodné je bolestivým problémům s chrupem raději předcházet. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Několik zásadních rad pro období, kdy jsou vaše dítka vybavena smíšeným chrupem (5-15 let):

 1. Pečlivé čištění zubů doporučuji podpořit motivací pomocí mobilních aplikací (magic timer), které hlídají trvání a kvalitu čištění při používání elektrických kartáčků s bluetooth systémem. Při manuálním čištění pohlídají správnou délku čištění barevné přesýpací hodiny nebo oblíbená písnička (minimálně 2 minuty). Pozor! Vždy je nutné na dostatečnost čištění dohlédnout, zvláště u dětí do 10 let je jemná motorika ještě značně liknavá - to je úkol pro rodiče.
 2. Jednou týdně doporučuji zařadit zvýšenou lokální fluoridaci (např. ELMEX GEL) a podporovat vývoj chrupu kvalitní a pestrou stravou.
 3. Podpořit vývoj chrupu podáváním homeopatických léků - vyberte jeden z následujících a ten doporučuji jednou ročně používat v následující kúře - postupně po jedné tubě v ředění 5C - 5 granulí 1x denně, poté 9C - 5 granulí 1x denně, 15C - 5 granulí 2x týdně a 30C 5 granulí 1x týdně:
 • CALCAREA PHOSPHORICA - vynikající homeopatikum na růstové problémy, prořezané zoubky jsou nažloutlé, dítě je během růstového spurtu unavené a mívá často rýmu.
 • CALCAREA FLUORICA - pro děti s velkou tendencí ke kazivosti, zoubky transparentně modré, drolivé se špičatými hrbolky a mnohými nepravidelnostmi v počtu i uložení zubů.
 • CALCAREA CARBONICA - robustnější děti s klidnou povahou, které mají během prořezávání zoubků bolesti bříška a průjem. Nové stálé zuby jsou jakoby neúměrně veliké a jejich prořezávání je opožděné a zdlouhavé.

A ještě několik homeopatických léků právě na cesty:

 • FERRUM PHOSPHORICUM 9 C - únava, kruhy pod očima, zvýšená teplota, bolí hlava a dítě má studené a zpocené nožičky, díky překrvení obličeje se spouští z nosu krev. 5 granulí každých 15 minut do úlevy nebo usnutí.
 • ACONITUM 15 C - náhlá bolest po prochlazení nebo na studené podněty, doprovázená enormním strachem. 5 granulí každých 15 minut do úlevy.
 • BELLADONNA 9 C - tepavá bolest, která dítě vzbudí v noci a neustupuje po analgeticích. Tento lék dítěti uleví, ale je třeba ho podávat po 15 minutách, než znovu usne a ráno vyhledat akutní zubní pomoc.
 • HEPAR SULFUR CALCAREUM 15 C - zoubek bolí při sebemenším doteku, dítě odmítá jíst. Tento homeopatický lék podávejte 3x denně v obvyklé dávce 5 granulí. Zabrání šíření zánětu.
 • SILICEA 15 C - pod zoubkem se již vytvořil váček, ze kterého teče hnis. Lék podávejte 3x denně po 5 granulích.

U dvou posledně jmenovaných léků je třeba se v následujících dnech spojit se zubním lékařem, který celou situaci zhodnotí a provede patřičné zubní ošetření (někdy je jediným řešením vytržení dočasného zubu).

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 03:16

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze