Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak pečovat o zoubky, než se dětem vymění?

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Výměna dočasného chrupu za stálý bývá obvykle provázena řadou zvratů. Starostliví rodiče se mne pak v ordinaci ptají, čím se vyzbrojit na cesty za zimními radovánkami nebo na období vánočních prázdnin. Samozřejmostí dnes bývá zvykem vzít na cesty analgetikum, ale vhodné je bolestivým problémům s chrupem raději předcházet. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Několik zásadních rad pro období, kdy jsou vaše dítka vybavena smíšeným chrupem (5-15 let):

 1. Pečlivé čištění zubů doporučuji podpořit motivací pomocí mobilních aplikací (magic timer), které hlídají trvání a kvalitu čištění při používání elektrických kartáčků s bluetooth systémem. Při manuálním čištění pohlídají správnou délku čištění barevné přesýpací hodiny nebo oblíbená písnička (minimálně 2 minuty). Pozor! Vždy je nutné na dostatečnost čištění dohlédnout, zvláště u dětí do 10 let je jemná motorika ještě značně liknavá - to je úkol pro rodiče.
 2. Jednou týdně doporučuji zařadit zvýšenou lokální fluoridaci (např. ELMEX GEL) a podporovat vývoj chrupu kvalitní a pestrou stravou.
 3. Podpořit vývoj chrupu podáváním homeopatických léků - vyberte jeden z následujících a ten doporučuji jednou ročně používat v následující kúře - postupně po jedné tubě v ředění 5C - 5 granulí 1x denně, poté 9C - 5 granulí 1x denně, 15C - 5 granulí 2x týdně a 30C 5 granulí 1x týdně:
 • CALCAREA PHOSPHORICA - vynikající homeopatikum na růstové problémy, prořezané zoubky jsou nažloutlé, dítě je během růstového spurtu unavené a mívá často rýmu.
 • CALCAREA FLUORICA - pro děti s velkou tendencí ke kazivosti, zoubky transparentně modré, drolivé se špičatými hrbolky a mnohými nepravidelnostmi v počtu i uložení zubů.
 • CALCAREA CARBONICA - robustnější děti s klidnou povahou, které mají během prořezávání zoubků bolesti bříška a průjem. Nové stálé zuby jsou jakoby neúměrně veliké a jejich prořezávání je opožděné a zdlouhavé.

A ještě několik homeopatických léků právě na cesty:

 • FERRUM PHOSPHORICUM 9 C - únava, kruhy pod očima, zvýšená teplota, bolí hlava a dítě má studené a zpocené nožičky, díky překrvení obličeje se spouští z nosu krev. 5 granulí každých 15 minut do úlevy nebo usnutí.
 • ACONITUM 15 C - náhlá bolest po prochlazení nebo na studené podněty, doprovázená enormním strachem. 5 granulí každých 15 minut do úlevy.
 • BELLADONNA 9 C - tepavá bolest, která dítě vzbudí v noci a neustupuje po analgeticích. Tento lék dítěti uleví, ale je třeba ho podávat po 15 minutách, než znovu usne a ráno vyhledat akutní zubní pomoc.
 • HEPAR SULFUR CALCAREUM 15 C - zoubek bolí při sebemenším doteku, dítě odmítá jíst. Tento homeopatický lék podávejte 3x denně v obvyklé dávce 5 granulí. Zabrání šíření zánětu.
 • SILICEA 15 C - pod zoubkem se již vytvořil váček, ze kterého teče hnis. Lék podávejte 3x denně po 5 granulích.

U dvou posledně jmenovaných léků je třeba se v následujících dnech spojit se zubním lékařem, který celou situaci zhodnotí a provede patřičné zubní ošetření (někdy je jediným řešením vytržení dočasného zubu).

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 03:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze