Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolavý malíček

Autor: Redakce

Zlomenina některého z prstů na noze vzniká různými způsoby. Stačí, když zakopneme, kopneme do něčeho nebo nám na nohu něco spadne. Tyto zlomeniny se obvykle dobře a bez komplikací hojí. Hojení můžeme podpořit vhodně zvolenými homeopatickými léky.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

„Dobrý den, paní doktorko, šestiletá dcerka si včera večer nakopla malíček u pravé nohy. Dnes ráno ho měla celý modrý, jely jsme na RTG a má ho na 3x zlomený. Prosím o radu, co dávat. Za týden máme jet na kontrolu. Předem moc děkuji.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, zkušená lékařka-homeopatka, tvář naší poradny:

„Dobrý den, doporučuji nyní podávat tyto homeopatické léky:

  • ARNICA MONTANA 9 C – 4x denně 5 granulí léku,
  • SYMPHYTUM 5 C – 3x denně 5 granulí léku a
  • CALCAREA PHOSPHORICA 9 C – 2x denně 5 granulí léku.

Všechny léky podávejte až do naprostého zhojení. Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:18

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze