Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Detoxikace fenky s dlouhotrvajícími zvýšenými hodnotami jaterních parametrů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Stále se opakující zvýšené hodnoty některých jaterních parametrů, občasné říhání a plynatost, občas jasná čirá krev na povrchu pěkné, formované stolice a jakási ospalost u jedné z mých fen mě vedly k rozhodnutí, že ji zkusím detoxikovat a její organismus trošku „nakopnout“ a nasměrovat tím správným směrem. Fenka byla samozřejmě veterinárně vyšetřena a kromě zmiňovaných hodnot krve nebyl diagnostikován žádný jiný závažný problém.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Prvním lékem byl Carduus marianus (známý jako ostropestřec mariánský) v ředění 9C, který jsem podávala vždy ráno před jídlem v množství 5 granulí přímo do tlamky. Tento lék má schopnost regenerovat jaterní parenchym a slouží i k podpoře trávení. Druhým lékem byl pak Fucus vesiculosus (jde o druh hnědé chaluhy, která v sobě obsahuje velké množství jodu a tím i zvyšuje činnost štítné žlázy) v ředění 15C.

Mezi dalšími monokomponenty, které jsem ještě do celkového „obnovování“ organismu použila, byla samozřejmě má oblíbená Arnica montana, která podporuje celkové hojení. Střídala jsem ředění 9 a 15C a podávala jsem ze začátku 2x denně a po cca 5 dnech už jen 1x denně.

Dále jsem podávala 1x denně Lycopodium clavatum 9C spolu s Chinou 9C, která výborně podpořila příjem tekutin, protože má fenka poměrně málo pila.

Od každého má fenka doužívala 2 balení. Musím říct, že trávení i stolice se velmi dobře upravily, krev zcela zmizela a plynatost a únava ustoupily. Ještě nás čeká kontrola krve.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.11.2019 21:57

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze