Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Detoxikace fenky s dlouhotrvajícími zvýšenými hodnotami jaterních parametrů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Stále se opakující zvýšené hodnoty některých jaterních parametrů, občasné říhání a plynatost, občas jasná čirá krev na povrchu pěkné, formované stolice a jakási ospalost u jedné z mých fen mě vedly k rozhodnutí, že ji zkusím detoxikovat a její organismus trošku „nakopnout“ a nasměrovat tím správným směrem. Fenka byla samozřejmě veterinárně vyšetřena a kromě zmiňovaných hodnot krve nebyl diagnostikován žádný jiný závažný problém.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Prvním lékem byl Carduus marianus (známý jako ostropestřec mariánský) v ředění 9C, který jsem podávala vždy ráno před jídlem v množství 5 granulí přímo do tlamky. Tento lék má schopnost regenerovat jaterní parenchym a slouží i k podpoře trávení. Druhým lékem byl pak Fucus vesiculosus (jde o druh hnědé chaluhy, která v sobě obsahuje velké množství jodu a tím i zvyšuje činnost štítné žlázy) v ředění 15C.

Mezi dalšími monokomponenty, které jsem ještě do celkového „obnovování“ organismu použila, byla samozřejmě má oblíbená Arnica montana, která podporuje celkové hojení. Střídala jsem ředění 9 a 15C a podávala jsem ze začátku 2x denně a po cca 5 dnech už jen 1x denně.

Dále jsem podávala 1x denně Lycopodium clavatum 9C spolu s Chinou 9C, která výborně podpořila příjem tekutin, protože má fenka poměrně málo pila.

Od každého má fenka doužívala 2 balení. Musím říct, že trávení i stolice se velmi dobře upravily, krev zcela zmizela a plynatost a únava ustoupily. Ještě nás čeká kontrola krve.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 07:53

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze