Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ašvaganda

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Název této silně posilující a energetizující léčivé byliny může znít jako kouzelné zaklínadlo. Za kouzelný můžeme považovat také její účinek na duševní i fyzickou odolnost, na imunitu a na poruchy sexuality.

Ilustrační foto

V Indii je ašvaganda po dlouhá tisíciletí ctěná stejně jako ženšen v Číně. V sanskrtu znamená ašvaganda SÍLA HŘEBCE a to vystihuje její účinky na organismus.

Pomoc ašvagandy lze využít při mnoha problémech:
- potíže s dýchacím aparátem, potíže s dýcháním a při kašli,
- rekonvalescence,
- oslabená imunita,
- nervová slabost, nervozita – i u jedinců, kterým hrozí nervové zhroucení,
- nespavost,
- potíže s pamětí,
- chronický únavový syndrom,
- používá se i u dětí s neurologickými problémy a u pacientů s roztroušenou sklerózou,
- v rizikovém těhotenství pomáhá udržet plod,
- pomáhá léčit anémii,
- zvyšuje mužnost, má afrodiziakální účinky,
- harmonizuje a vitalizuje,
- pomáhá při bolestech kloubů a artritidě.

Odborné výzkumy uvádějí, že tato bylina výrazně působí proti bakteriím, virům, plísním, a dokonce chrání buňky před účinky volných radikálů.

Pro dosažení viditelného účinku je potřeba ašvagandu užívat pravidelně po dobu nejméně 6 týdnů. Nejjednodušší je užívání extraktu v kapslích.

Podle některých vědeckých studií má ašvaganda účinky srovnatelné s Aspirinem a kortikoidy.

  • TIP: Pokud vaše potíže nejsou příliš výrazné, postačí možná pravidelné pití chutné ajurvédské kávy s obsahem AŠVAGANDY.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 17:56

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze