Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Alergická reakce na tělové mléko

Autor: Redakce

V poradně se nás čtenářka ptá na řešení problému s alergickou vyrážkou, způsobenou pravděpodobně tělovým mlékem.

Ilustrační foto

„Dobrý den, paní doktorko. Synovi se udělala na hrudníku vyrážka – červená krupička. Má slity celý hrudník. Vůbec nevím od čeho, možná reakce na tělové mléko. Jinak žádné další potíže nemá. Doktor nám napsal mast s kortikoidy, ale to se mi moc nelíbí. Prosím, poraďte. Děkuji.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Kateřina Formánková – zkušená lékařka a odbornice v homeopatii.

„Dobrý den, zkuste kombinaci homeopatických léků:
POUMON HISTAMINE 15 C + NUX VOMICA 9 C + MURIATICUM ACIDUM 9 C, 3x denně 5 granulí od každého léku. Stav by se měl během 2−3 dnů normalizovat.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.11.2017 23:30

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze