Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zvýšená teplota. Jak ji zvládnout pomocí homeopatie?

Autor: Lucie Nestrašilová

Homeopatickými léky se dá teplota dobře zvládnout. Je však důležité si na začátku uvědomit, že způsob účinku je odlišný od jiných antipyretik (léků snižujících teplotu).

Ilustrační foto

Po podání homeopatika nedojde do 30 minut ke snížení teploty, ale lék pomáhá nemocnému organismu vlastními silami teplotu zvládnout. Teplota je v podstatě léčivá - bacily jsou citlivé na zvýšení teploty, a pokud ponecháme tělo chvíli "žhavit", potom bacily teplem zahynou. Při teplotě se každý nemocný může chovat jinak. Podle jeho vlastní reakce se vybírají účinné homeopatické léky.

Naše tipy:

  • Aconitum napellus 9C

Pacient má teplotu nad 38 st.C, horkou suchou kůži a nepotí se. Často je neklidný, nevydrží v posteli. Užívá se 5 granulí po hodině do snížení teploty. Někdy se stane, že vysoká teplota vyvolá úzkosti - např. úzkost ze smrti - potom se užívá ředění 15 C ve stejných intervalech.
Dávkování: 5 granulí po hodině
Tento lék je vhodný i jako prvence teplotních šoků - prochlazení (jsem promrzlý na kos, mám zimnici, nemůžu se zahřát), přehřátí (bolí mě hlava ze slunce...)

  • Belladonna 9C

U tohoto léku je teplota nad 38 st.C, pacient má horkou kůži pokrytou hojnými potem (tím se liší od léku Aconitum), pulsující bolesti hlavy, může se dostavit i neklid.
Dávkování: 5 granulí po hodině

  • Gelsemium sempervirens 9C

U tohoto pacienta je teplotá různá, charakteristická je bolest hlavy, otupělost, malátnost, třes, pacient nemá žízeň, leží v posteli a nehýbe se, protože nemá sílu na pohyb.
Dávkování: 5 granulí po hodině, při zlepšení se prodlužuje interval na 3x denně

  • Ferrum phosphoricum 9C

Tento lék má ve svém obraze teplotu do 38 st. C, únavu, bolest hlavy. Využívá se u nemocných, kteří mají teplotu od 37,1 - 37,5 C, buď při infektu, nebo po něm.
Dávkování: 5 granulí 2-3x denně.

Rady z lékárny: 

  • Pozor na křeče u dětí! Při jejich hrozbě přidejte k homeopatickému léku analgetikum.
  • Pacienta odkryjte a dávejte mu pít
  • Snižte teplotu v místnosti, pokud je v ní příliš horko
  • Vysokou horečku snížíte ponořením pacienta do vody o 2-3 stupně nižší, než je teplota těla

Horečka sama o sobě není nemoc, ale symptom, který svědčí o reakci organismu většinou spojené s infekčním procesem.

Zdroj: Poznáváme homeopatii, Jak se léčit šetrně - MUDr. Formánková, MUDr. Ludvíková, MUDr. Kabelková, GRADA
Homeopatie v lékárenské praxi (43 klinických situací), Michéle Boiron - Francois Roux, Boiron CZ

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.7.2021 00:12

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze