Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Aby kůže v zimě neomrzla
Autor: PharmDr. Jana Strieglerová
Zimní období je neodmyslitelně spojené s mrazem a nízkými teplotami. Mráz vysušuje a prochlazuje celé naše tělo. Kůže je bariéra, která dělí vnitřní prostředí našeho organismu od okolí, a proto stojí za to o ni pečovat.

Zdroj: Shutterstock
Vlivem mrazu dochází k vysušování pokožky a poškozování povrchových buněk. Je proto dobré se připravit, kůži chránit a promazávat.
V zimě se nedoporučuje používání krémů a hydratačních krémů obzvláště. Obsahují totiž poměrně vysoké množství vody, která prostupuje do povrchových buněk kůže. Všichni víme, co se stane, když dáme sklenici s vodou ven na mráz – led má vyšší objem než voda a sklenice praská. Podobná situace nastává i v buňkách kůže, které jsou ošetřeny hydratačním krémem. Výsledný jev se může projevit zčervenáním kůže, svěděním, pocity pálení, zhrubnutím povrchu kůže nebo ekzémem. Nejvíce ohrožené jsou ruce a obličej – hlavně tváře, nos a rty.
Abychom zajistili dobrou ochranu pokožky, je dobré dodržovat několik opatření:
- Prohřívání těla zevnitř a zabránění celkovému prochlazení a dehydrataci (pití teplých nápojů, nejlépe čajů nebo polévek s přidáním prohřívacího koření – zázvor, skořice, kardamom, hřebíček, fenykl, kmín, badyán, pepř, bazalka, koriandr apod.)
- Teplé oblečení a zabránění přímému omrznutí (nosit rukavice, šály, nákrčníky a u dětí se dobře osvědčila kukla, která chrání nejen hlavu, ale i krk a bradu)
- Natírání kůže ochranným balzámem. Na to jsou vhodné především přípravky obsahující mastné kosmetické základy jako bambucké máslo, lanolin, rostlinné oleje a včelí vosk. Nezapomínáme natírat i rty (a hlavně rty venku neolizovat).
- Vyvarovat se střídání extrémních teplot. To je někdy těžko uskutečnitelné, ale je dobré nejít z mrazu hned ke krbu. Pokožka na to reaguje bolestí, mravenčením a pocitem pálení.
- Pokud jsme opravdu promrzlí a máme ledové nohy, je dobré je napařit v teplé vodě, do které postupně přiléváme teplejší a teplejší vodu, aby si nohy zvykly a nevznikla silná bolest.
V naší zemi, obzvláště na Moravě je dobrým zvykem se v zimě prohřívat alkoholem. Svařáček, grog, slivovička... Ze začátku hezky prohřejí a na vánočních trzích velmi chutnají, ale celkový termický efekt alkoholu na organismus je ochlazující. Proto je dobré držet se osvědčeného pravidla "všeho s mírou" a nezapomínat mezi tím popíjet i např. zázvorový čaj.
Můj tip - pokud máte rádi voňavé tvoření, můžete si doma vyrobit vlastní zimní balzám.
Suroviny:
3 vrchovaté lžíce čistého bambuckého másla
1 zarovnanou kávovou lžičku včelího vosku
2 polévkové lžíce mandlového oleje (lze použít i jiný, např.olivový)
éterické oleje, které máte rádi (na zimu je vhodná mandarinka, levandule, rozmarýn, pomeranč)
Postup:
Na vodní lázni rozpustit bambucké máslo a včelí vosk, přidat olej a důkladně promíchat. Pozor, je třeba pouze zahřát, nevařit! Nakonec kápnout několik kapek esenciálních olejíčků, které si dle libosti můžete nakombinovat. Ještě teplé lijeme do připravených kelímků a necháme ztuhnout. Je dobré si schovávat hezké a kvalitní kelímky od krémů, které jste už spotřebovali. Mně se osvědčilo použít i menší kelímky, které vždy nosím v kabelce nebo po kapsách.
Balzám můžete natírat na ruce, obličej i rty.
Do přípravy balzámů je dobré zapojit i děti a dát jim prostor pro jejich autorské voňavé výrobky, které pak budou jistě rády používat nebo jím obdarují kamarádku, maminku, babičku nebo paní učitelku. Věřím, že takový dáreček potěší každou ženu.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích