Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Inspirace na vánoční pečení pro pejsky

Autor: Petra Sumeráková

Všichni známe ty loudící oči a mlsné jazýčky našich miláčků, kteří nám závidí tunu vánočního cukroví a tak se rádi podělíme. Nicméně si zaděláváme na potíže, protože mnoho pejsků má z lidských vánočních dobrot velké trávící problémy.

Ilustrační foto

Můžeme jim, ale udělat radost a dopřát jim zdravější a pro ně lépe stravitelnou psí variantu bez zbytečných cukrů a margarínů.

Mám pro vás pár malých inspirací na pečení pro pejsky. Nesmíte to samozřejmě přehánět ani s těmito dobrotami, jakékoli změny v jídelníčku se vám mohou vymstít, takže prosím všeho s mírou!

  • Psí játrové ,,perníčky“

1/2 kg jater dle výběru kuřecí, krůtí, kachní, hovězí
2 vejce - pokud máte kvalitní mlýnek, můžete dát i se skořápkami, které se namelou
Dále ovesné vločky a celozrnná mouka dle potřeby.

Játra a vajíčka dobře umixujeme, poté přidáváme vločky a mouku tak, aby nám vznikla hustá kaše, tou naplníme formičky a dáme na cca 25 minut péct při 180 stupních. Vytváříme těsně před Vánoci nebo skladujeme v ledničce.

  • Kuřecí cukroví

1/4 kg kuřecích jater, 1 menší kuřecí prso, 1/2 kg ovesných vloček, majoránka, chia semínka a lněná semínka na ochucení, 3 vejce, stroužek česneku. Vše umeleme v mixéru na kaši, kterou buď plníme do formiček nebo můžeme přidat dle potřeby celozrnnou či kukuřičnou mouku, vyválet – buď nakrájet nebo vykrojit – dáme na plech a pečeme 20-25 minut při 200 stupních. Opět skladovat v ledničce a připravovat těsně před vánoci.

  • Rybičkové kostičky

400 g hladké mouky (můžete použít i kukuřičnou nebo rýžovou variantu)
100 g ovesných vloček
3 bílky
2 konzervy rybiček v tomatové omáčce či tuňákové konzervy

Těsto propracujeme, vyválíme a vykrajujeme do tvaru psích kostiček nebo i jiných, fantazii se meze nekladou.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2020 05:17

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze