Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Inspirace na vánoční pečení pro pejsky

Autor: Petra Sumeráková

Všichni známe ty loudící oči a mlsné jazýčky našich miláčků, kteří nám závidí tunu vánočního cukroví a tak se rádi podělíme. Nicméně si zaděláváme na potíže, protože mnoho pejsků má z lidských vánočních dobrot velké trávící problémy.

Ilustrační foto

Můžeme jim, ale udělat radost a dopřát jim zdravější a pro ně lépe stravitelnou psí variantu bez zbytečných cukrů a margarínů.

Mám pro vás pár malých inspirací na pečení pro pejsky. Nesmíte to samozřejmě přehánět ani s těmito dobrotami, jakékoli změny v jídelníčku se vám mohou vymstít, takže prosím všeho s mírou!

  • Psí játrové ,,perníčky“

1/2 kg jater dle výběru kuřecí, krůtí, kachní, hovězí
2 vejce - pokud máte kvalitní mlýnek, můžete dát i se skořápkami, které se namelou
Dále ovesné vločky a celozrnná mouka dle potřeby.

Játra a vajíčka dobře umixujeme, poté přidáváme vločky a mouku tak, aby nám vznikla hustá kaše, tou naplníme formičky a dáme na cca 25 minut péct při 180 stupních. Vytváříme těsně před Vánoci nebo skladujeme v ledničce.

  • Kuřecí cukroví

1/4 kg kuřecích jater, 1 menší kuřecí prso, 1/2 kg ovesných vloček, majoránka, chia semínka a lněná semínka na ochucení, 3 vejce, stroužek česneku. Vše umeleme v mixéru na kaši, kterou buď plníme do formiček nebo můžeme přidat dle potřeby celozrnnou či kukuřičnou mouku, vyválet – buď nakrájet nebo vykrojit – dáme na plech a pečeme 20-25 minut při 200 stupních. Opět skladovat v ledničce a připravovat těsně před vánoci.

  • Rybičkové kostičky

400 g hladké mouky (můžete použít i kukuřičnou nebo rýžovou variantu)
100 g ovesných vloček
3 bílky
2 konzervy rybiček v tomatové omáčce či tuňákové konzervy

Těsto propracujeme, vyválíme a vykrajujeme do tvaru psích kostiček nebo i jiných, fantazii se meze nekladou.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 15:44

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze