Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opakované infekce dýchacích cest

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

V podzimním a zimním období se často setkáváme s opakovanými infekcemi dýchacích cest, zvláště u dětí, ale také u oslabených dospělých, například u alergiků, astmatiků atd.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Lidé, kteří začnou být nemocní v období, kdy se zvýší vzdušná vlhkost a ochladí se, potřebují zpravidla lék Dulcamara 9 C 1x denně 5 granulí hned, jakmile začne pršet. U začínající rýmy a kašle pak podáváme lék 3-4x denně 5 granulí. Pokud se zdravotní stav obvykle zhoršuje v době, kdy je po ránu mlha, inverze a začnou se objevovat první ranní mrazíky, podáváme preventivně lék Natrum sulfuricum 15 C 1x denně 5 granulí. V případě onemocnění podáváme Natrum sulfuricum v ředění 9 C 2x denně 5 granulí.

Někteří lidé mívají pravidelně v období začínající topné sezóny, zvláště po ránu, bolesti v krku. Na tyto potíže zabírá velmi dobře Phytolacca v ředění 9 C. Podáváme 5 granulí ráno po probuzení a v případě, že bolest přetrvává, podáváme 3-4x denně 5 granulí. Lék postupně vysazujeme při zlepšení stavu.

Při zvětšení nosních i krčních mandlí můžeme podávat homeopatický lék Lymfomyosot v kapkách. Kapky podáváme v dávce 10 kapek 3x denně. K dobrému efektu je lék nutné podávat v cyklech. Vybereme 1 lahvičku, pak následuje 14 dní pauza a pokračujeme dále druhou lahvičkou, pauza a pak 3. balení ve stejném dávkování.

Během celého období zvýšeného výskytu virových onemocnění doporučujeme podávat Oscillococcinum. V prevenci podáváme 1 dávku léku 1x týdně, v případě onemocnění podáváme první 3 dny 1 dávku léku co 6 hodin, pak 1x denně do odeznění obtíží. V případě epidemie, kdy je nemocnost v dětských kolektivech velmi vysoká, nebo je už někdy nemocný v rodině, podáváme jako prevenci jednu dávku 1x denně.

V případě zvětšených krčních mandlí podáváme lék Baryta carbonica 9 C 1x denně 5 granulí, nejméně 3 měsíce. Při zvětšení nosní mandle podáváme homeopatikum Agraphis nutans 9 C 1x denně 5 granulí nejméně 3 měsíce (lék je pouze na lékařský předpis)

V článku uvádím jen neúplný výčet nejčastěji užívaných homeopatických léků, které můžeme v těchto situacích použít. V případě, že efekt léčby není dostatečný, navštivte lékaře homeopata, který vám vybere homeopatický lék individuálně, podle vašich potřeb a projevů nemoci.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 23:16

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze