Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opakované infekce dýchacích cest

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

V podzimním a zimním období se často setkáváme s opakovanými infekcemi dýchacích cest, zvláště u dětí, ale také u oslabených dospělých, například u alergiků, astmatiků atd.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Lidé, kteří začnou být nemocní v období, kdy se zvýší vzdušná vlhkost a ochladí se, potřebují zpravidla lék Dulcamara 9 C 1x denně 5 granulí hned, jakmile začne pršet. U začínající rýmy a kašle pak podáváme lék 3-4x denně 5 granulí. Pokud se zdravotní stav obvykle zhoršuje v době, kdy je po ránu mlha, inverze a začnou se objevovat první ranní mrazíky, podáváme preventivně lék Natrum sulfuricum 15 C 1x denně 5 granulí. V případě onemocnění podáváme Natrum sulfuricum v ředění 9 C 2x denně 5 granulí.

Někteří lidé mívají pravidelně v období začínající topné sezóny, zvláště po ránu, bolesti v krku. Na tyto potíže zabírá velmi dobře Phytolacca v ředění 9 C. Podáváme 5 granulí ráno po probuzení a v případě, že bolest přetrvává, podáváme 3-4x denně 5 granulí. Lék postupně vysazujeme při zlepšení stavu.

Při zvětšení nosních i krčních mandlí můžeme podávat homeopatický lék Lymfomyosot v kapkách. Kapky podáváme v dávce 10 kapek 3x denně. K dobrému efektu je lék nutné podávat v cyklech. Vybereme 1 lahvičku, pak následuje 14 dní pauza a pokračujeme dále druhou lahvičkou, pauza a pak 3. balení ve stejném dávkování.

Během celého období zvýšeného výskytu virových onemocnění doporučujeme podávat Oscillococcinum. V prevenci podáváme 1 dávku léku 1x týdně, v případě onemocnění podáváme první 3 dny 1 dávku léku co 6 hodin, pak 1x denně do odeznění obtíží. V případě epidemie, kdy je nemocnost v dětských kolektivech velmi vysoká, nebo je už někdy nemocný v rodině, podáváme jako prevenci jednu dávku 1x denně.

V případě zvětšených krčních mandlí podáváme lék Baryta carbonica 9 C 1x denně 5 granulí, nejméně 3 měsíce. Při zvětšení nosní mandle podáváme homeopatikum Agraphis nutans 9 C 1x denně 5 granulí nejméně 3 měsíce (lék je pouze na lékařský předpis)

V článku uvádím jen neúplný výčet nejčastěji užívaných homeopatických léků, které můžeme v těchto situacích použít. V případě, že efekt léčby není dostatečný, navštivte lékaře homeopata, který vám vybere homeopatický lék individuálně, podle vašich potřeb a projevů nemoci.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.4.2018 17:13

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze