Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Teplota, únava, vyčerpání... Jak jsme je překonali?

Autor: Lucie Nestrašilová

Sychravé proměnlivé zimní počasí, vítr, déšť působí neblaze na lidský organismus. V tomto období, kdy je člověku zima jen při pohledu ven, se snažím sebe i svou rodinu „dopovat“ vitamíny v podobě fresh džusů, proti únavě doplňuji přírodní doplněk železa a své místo mají v našem každodenním životě i homeopatické léky.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

V létě používám homeopatii nejčastěji v rámci akutně vzniklých situací (štípnutí vosou, svalová únava, atp.), na podzim a v zimě se však ze mě stává důsledná žena-matka a v případě zvýšené únavy nasazuji sobě i dětem konstituční lék doporučený lékařkou-homeopatkou, který doplňuji v případě potíží lékem akutním.

Uplynulý víkend jsem jednu takovou akutní záležitost řešila a napadlo mě, že by se má zkušenost mohla hodit i vám.

V pátek jsem přenechala péči o syna svému muži, neb jsem musela dát přednost práci. Přes den mi manžel napsal sms, že byl ráno syn na tréninku nějaký unavený. Vzhledem k tomu, že můj muž tyto věci vnímá méně citlivě než já, znamenala pro mě jeho sms otazník nad aktuálním zdravotním stavem našeho syna. Když jsem večer dorazila domů, syn byl opravdu velmi unavený, oči měl skleněné, vnímala jsem i zvýšenou tělesnou teplotu. Jelikož jsme byli nedávno na prohlídce u lékařky-homeopatky, která mi říkala, že má nedostatek železa a pokud se to nesrovná, pravděpodobně omarodí, nasadila jsem mu kromě konstitučního léku i Ferrum phosphoricum a dávku Oscillococcina. Přidala jsem tekuté železo (výborné zkušenosti mám s přírodním doplňkem železa Ferrotone) rozpuštěné ve sklenici čerstvého fresh džusu. Syn šel spát. V noci jsem ho kontrolovala a opět jsem přidala dávku Ferrum phosphoricum a Oscila, neb měl opět zvýšenou teplotu. Ráno se vzbudil bez příznaků jakékoli nemoci. Byla jsem šťastná, ale rozhodla jsem se zrušit jeho účast na dětské narozeninové oslavě a naordinovala jsem mu „Pyžamový den“. Po telefonické dohodě s lékařkou jsem preventivně pokračovala v podávání Oscila (3x denně) a homeopatického léku Ferrum phosphoricum (2x denně), následující den jsem přidala obojí již jen po jedné dávce.

Současně jsem dbala na stravu, kterou jedl (rýže, čerstvé ovoce...) a doplňovala jsem ráno a večer železo. Symptomy nemoci se již dále neprojevily, zvolená léčba zabrala ze dne na den, efekt podání správně zvolených homeopatik byl znatelný. Odpočinek (a absence na dětské oslavě) pomohl zvládnout únavu a syn si v neděli zahrál krásný hokejový zápas. I přes jeho aktuálně dobrý zdravotní stav jsem v „pohotovosti“ a snažím se dbát na to, aby se nadále nepřetěžoval a abychom předvánoční hektické sychravé období všichni v klidu a v pohodě přežili.

Krásný advent všem...

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.8.2020 20:25

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze