Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolesti prsou při kojení

Autor: Redakce

V naší poradně se často ptají kojící maminky na řešení různých potíží pomocí homeopatických léků. Homeopatii volí, protože je šetrná a je vhodná i při kojení. Homeopatické léky nejsou toxické a nezatěžují organismus maminky ani kojeného dítěte.

Ilustrační foto

„Dobrý den, paní doktorko. Kojím 8,5 měsíce (první 4 měsíce jsem měla velké problémy s plísní na prsou a kvasinkou, poté jsem 3 měsíce kojila bez problému). Nyní mám 5 týdnů velké bolesti jednoho prsa, druhé je pouze citlivé. Bolest mám po kojení a vypadá to na odkrvení bradavky (stiskem úst miminka). Bolest ustoupí prokrvením. Bolest začne cca 20 min po ukončení kojení, trvá po dobu 2 hodin, pálení bradavky přejde ve vystřelující bolest z prsa do zad. Bolest trvá cca 1 min a je ve 2minutovém intervalu. Přidal se k tomu puchýř na bradavce, zřejmě ucpávající se mlékovod? Druhé prso je jen citlivé, občas pálivé. Prosím, doporučila byste mi homeopatika na tento problém? Už beru vápník, hořčík, ginkgo bilobu a vitamín B6. Ráda bych dále kojila. Moc děkuji a přeji hezký den.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Kateřina Formánková, zkušená lékařka, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, zkuste kombinaci léků:

  • CHAMOMILLA 15 C – 3x denně,
  • PHYTOLACCA 9 C – 4x denně, pokud je bolest bodavá, vystřelující,
  • CUPRUM METALLICUM 9 C – opakovaně každých 5−10 minut při akutní bolesti do zlepšení stavu.
  • Preventivně můžete brát lék ARNICA 9 C – posiluje cévní stěnu, je indikovaný u každého traumatu – i mikrotraumatu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.4.2018 17:05

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze