Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolesti prsou při kojení

Autor: Redakce

V naší poradně se často ptají kojící maminky na řešení různých potíží pomocí homeopatických léků. Homeopatii volí, protože je šetrná a je vhodná i při kojení. Homeopatické léky nejsou toxické a nezatěžují organismus maminky ani kojeného dítěte.

Ilustrační foto

„Dobrý den, paní doktorko. Kojím 8,5 měsíce (první 4 měsíce jsem měla velké problémy s plísní na prsou a kvasinkou, poté jsem 3 měsíce kojila bez problému). Nyní mám 5 týdnů velké bolesti jednoho prsa, druhé je pouze citlivé. Bolest mám po kojení a vypadá to na odkrvení bradavky (stiskem úst miminka). Bolest ustoupí prokrvením. Bolest začne cca 20 min po ukončení kojení, trvá po dobu 2 hodin, pálení bradavky přejde ve vystřelující bolest z prsa do zad. Bolest trvá cca 1 min a je ve 2minutovém intervalu. Přidal se k tomu puchýř na bradavce, zřejmě ucpávající se mlékovod? Druhé prso je jen citlivé, občas pálivé. Prosím, doporučila byste mi homeopatika na tento problém? Už beru vápník, hořčík, ginkgo bilobu a vitamín B6. Ráda bych dále kojila. Moc děkuji a přeji hezký den.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Kateřina Formánková, zkušená lékařka, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, zkuste kombinaci léků:

  • CHAMOMILLA 15 C – 3x denně,
  • PHYTOLACCA 9 C – 4x denně, pokud je bolest bodavá, vystřelující,
  • CUPRUM METALLICUM 9 C – opakovaně každých 5−10 minut při akutní bolesti do zlepšení stavu.
  • Preventivně můžete brát lék ARNICA 9 C – posiluje cévní stěnu, je indikovaný u každého traumatu – i mikrotraumatu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:03

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze