Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Manželské šachy lásky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Advent je v plném proudu a mnozí už jistě shání pro své blízké dárky, nebo o nich alespoň přemýšlí. Máme pro vás jeden tip, který jistě zaujme mladé i zkušenější manžele. Nezabere moc místa – stačí, když ho přichytíte na lednici. Můžete si hrát po celý rok, bavit se a zároveň pracovat na kvalitě partnerského vztahu.

Ilustrační foto
Zdroj: www.sachylasky.cz

Zeptali jsme se přímo autorky manželských šachů, psycholožky Mgr. Ireny Smékalové, jak nápad vůbec vznikl a proč považuje práci na partnerském vztahu za důležitou.

Děláš kurzy pro ženy a manželské páry. Jak ses k tomu dostala?

Řekla bych, že kurzy pro ženy dělám tak 10−12 let. Možná z potřeby něco předávat ženám: čím jsem si sama prošla, svoje osobní sebepoznávání, svůj osobní rozvoj... A tím, že jsem ženy inspirovala, postupně vznikly i kurzy, které dělám dnes. Zahrnují určitý počet setkání a mají konkrétní obsah. Například cyklus Rose, nebo série přednášek věnovaná komunikaci. Když měl první kurz úspěch, začaly se nabalovat další.

S manželem vedete i kurzy pro manžele. Co to přináší vám jako páru a jak vás to obohacuje?

Přináší nám to pocit užitečnosti a smysluplnosti. Když se páry vrací a říkají, že je to někam posunulo, je to pro nás úžasné. Líbí se mi i to, že nás děti vidí u práce. Vozíme je s sebou. Jsou někde vedle hlídaní a vidí, co se tam děje. Není to tak, že máma s tátou někde mizí do práce, ale vidí, co děláme. Hodně z toho, co žijeme, jsme načerpali na Manželských setkáních YMCA. Chceme teď vracet to, co jsme dostali. Například informace o tom, jak přijímat druhého v rozdílnostech, poznat jeho potřeby, jak se chovat, aby nám v manželství bylo hezky. Teď děláme semináře pro páry – například na téma Šťastni spolu.

Vaším společným dílem jsou i manželské šachy lásky. Tvořili jste je spolu, nebo to byl nápad jednoho z vás?

Tvořili jsme je spolu. Manželská setkání vydávala bulletin, jehož tvorbu jsme převzali my. A v adventu 2009 jsme s Petrem přemýšleli, že pro děti se vždycky dělají adventní kalendáře a nám to bylo líto. Tak jsme do bulletinu vytvořili adventní kalendář pro manžele, který se strašně rychle začal šířit i po síti. A protože se líbil, vloni v tuto dobu vznikla první magnetická fólie. Pak jsme si řekli, že advent je jen jednou za rok a těch úkolů je velké množství. Přemýšleli jsme, jak to udělat, aby to bylo pro manžele na celý rok. Aby úkoly nebyly každý den, ale aby měl partner čas splnit přání toho druhého. Tak vznikly manželské šachy. Dodneška nedokážu říct, čí to byl nápad, aby to byla šachovnice. Teď tvoříme Rodinné šachy lásky.

Než jste šachy pustili do světa, zřejmě jste je testovali. Trvalo dlouho, než jste doladili detaily?

Šachovnice je postavena na tom, co nám vzájemně dělá radost, takže je tam znát naše vlastní manželství. První testovací verze v nákladu 150 kusů se hned vyprodala na jednom semináři. Velmi nás překvapilo, že měly šachy takový úspěch. Pak vznikla ještě druhá verze, kde jsme doplnili, co se k nám dostalo od lidí, že jim tam chybí. A teď připravujeme třetí verzi, máme nápady, jak z toho ještě něco vytáhnout.

My je doma taky máme, několika známým jsem je i darovala, všichni jsou nadšeni. Tak by mě zajímalo, jestli se stejná zpětná vazba dostává i k vám?

Dostává. Šachy se stále prodávají a na poštu chodím každý den. Vznikla i slovenská verze a teď už i anglická. Šíří se to samo.

(https://www.sachylasky.cz/)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:21

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze