Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Premenstruační syndrom a stres

Autor: Redakce

Těhotenství a porod bývají pro nastávající maminku hodně vyčerpávající samy o sobě. Když po porodu přijde stres a potíže ve vztazích, mohou se přidat i potíže zdravotní.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu. Jaká homeopatika bych mohla užívat, když jsem dlouhodobě ve stresu: těhotenství, porod, potíže s bývalým manželem, rozvod a další stresy v souvislosti se soudy, prací atd. Nejvíce se toto projevuje před menstruací – premenstruační syndrom. To je pro mě opravdu nepříjemné. Bývá mi horko a jsem vzteklá. Stále kojím. Nemohou homeopatika – jakákoliv – nějak kojení ovlivnit nebo ohrozit dítě? Předem děkuji!“

Na dotaz čtenářky odpověděla odbornice v homeopatii MUDr. Věra Budková:

„Dobrý den, pokud jste nervózní, frustrovaná, s pocitem křivdy po rozvodu a soudech, všechno toto se přenese do mateřského mléka a děťátko může být také neklidné a nespokojené. Naopak po použití homeopatických léků se Vám moc uleví a nebudete tak napjatá a unavená.

Doporučuji užívání homeopatického léku:

  • Staphysagria 15 C – pět granulí každé ráno po dobu potřebnou ke zlepšení. Pokud Vám bude dělat dobře, užívejte zcela bez obav dlouhodobě. Je to přírodní látka, která v žádném případě není toxická a nemá vedlejší účinky.

V případě premenstruačních potíží užívejte:

  • Lachesis 9 C – 5 granulí 19. den cyklu,
  • Lachesis 15 C – 5 granulí 20. den cyklu,
  • Lachesis 30 C – 5 granulí 21. den cyklu.

První den cyklu je první den menstruace. Mělo by se Vám ulevit. Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost a jsem s pozdravem.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 11:55

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze