Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Aby trávení nebylo trápení

Autor: Petra Sumeráková

Citlivé trávení a špatná střevní peristaltika jsou velkým problémem především u starších psů. Sama u řady svých geriatriků zaznamenávám, že úderem seniorského věku nemají jen oběhové či kloubní potíže, ale právě i potíže při trávení.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Pejskovi po krmení různě škrouhá v žaludku, dost často jsou střeva přeplněna plyny, pes je nesvůj, má bolení. Často jsou přítomny i komplikace spojené se zvracením nestrávené potravy či průjmy.

Nejdůležitější je kvalitní, vyvážená a pro seniory přizpůsobená strava – o tom si někdy napíšeme zcela samostatné povídání, dnes jen uvedu, že je třeba se poradit buď s vaším veterinárním lékařem, či zkušeným chovatelem znalým specifik výživy. A samozřejmě je velmi přínosné krmení rozdělit do několika dílčích dávek denně, tak aby se zažívací trakt namáhal co nejméně.

Z homeopatie je řada léků, které mohou těmto obtížím předcházet nebo je alespoň zmírnit.

  • Lékem číslo jedna je především pro geriatriky Carbo vegetabilis, který je vázaný receptem, a tak se o jeho používání musíte poradit s homeopatem. Nicméně je u starých, zpomalených jedinců výborným lékem nejen na srdeční činnost, ale právě i na střevní peristaltiku – je to takový „nový pohon“ pro unavený organismus.
  • Při plynatosti, jaterních problémech a citlivém žaludku nebo jeho překyselení a následném zvracení může pomoci Lycopodium clavatum v potenci 9 C – a nejlépe po každém jídle.
  • Thuya occidentalis je dalším lékem, jenž podávám zejména u psích stařečků, kteří jsou zatíženi i velkým množstvím léků – např. na srdce, odvodnění, atd. S přemírou léků je samozřejmě spojena i žaludeční přecitlivělost – je to velmi účinný lék právě na borborygmy – neboli pocity přeplněného žaludku, škrouhání a kručení v břiše.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2019 03:27

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze