Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zadní rýma

Autor: Redakce

Pojmem zadní rýma se laicky označuje rýma, která nejde vysmrkat. Jedná se o hustou rýmu, která se nachází v zadní části nosohltanu. Někdy se mohou přidat i bolesti hlavy.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Základem léčby je naředění rýmy, aby bylo možné hlen vysmrkat. Proto je vhodné podávat dostatek tekutin, zvlhčovat vzduch, proplachovat nos, používat éterické oleje do aromalampy (například eukalypt, tymián, smrk, borovici, citrusy…) a v neposlední řadě i vhodné homeopatické léky.

Na naši poradnu se obrátila čtenářka s dotazem, jak ulevit při „zadní rýmě“.

„Dobrý den, patnáctiměsíční dcerka má už asi měsíc zadní rýmu. Z nosu jí neteče, nemá ani další příznaky, rýma se nezhoršuje. Rýmu předtím neměla. Používám zvlhčovač, stříkám do nosu Vincentku, nedávám žádné mléčné výrobky. Stav zůstává stejný. Není to nic hrozného, jen u kojení a ze spaní chrčí. Ráda bych ji rýmy zbavila pomocí homeopatik. Moc děkuji.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Věra Budková, tvář naší Homeopatické poradny:

„Dobrý den, zkuste tyto homeopatické léky:

Ferrum phosphoricum 9C + Kalium muriaticum 15C

Od každého léku nařeďte po deseti granulích do deci vody, nechte rozpustit, promíchejte nekovovou lžičkou a podávejte 4x denně 1 lžičku. V noci při probuzení a při potížích dávku zopakujte. Každý den ráno takto nařeďte nový roztok a podávejte stejně po dobu potíží. Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost a jsem s pozdravem.“

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.1.2021 01:07

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze