Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kašel v zimním období

Autor: MUDr. Květoslava Kacířová

Se změnou počasí na přelomu podzimu a zimy přicházejí i různé neduhy. Nejčastějším problémem, se kterým se setkáváme, je kašel ve svých různých podobách. V těchto chvílích jsem velmi ráda, že znám homeopatii a můžu velmi rychle svým malým i velkým pacientům pomoci.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock
  • Nejčastějším typem kašle v tomto proměnlivém období je tzv. „štěkavý kašel“ při akutní laryngitidě. Projevuje se to sípáním a charakteristickým kašlem. Zde mám vyzkoušenou a velmi úspěšnou kombinaci léků Apis mellifica 30C + Aconitum napellus 15 C + Spongia tosta 9 C. Z každého léku rozpustíme 10 granulí do ½ litru vody a dáváme dítěti popíjet v 15ti minutových intervalech. Zároveň dítě dýchá studený vzduch. Do druhého dne dochází k úplnému zlvhčení kašle a k odzenění potíží.
  • Dalším poměrně častým typem kašle je suchý, záchvatovitý kašel. Rodiče ho přirovnávají ke zvuku „kulometu“. Bývá nejčastěji v úvodu zánětů průdušek, zápalu plic. Zde velmi hezky pomáhá lék Coccus cacti 5 C opět v pitném režimu nebo 5x denně 5 granulí rozpustit v ústech.
  • Při suchém kašli s bolestí v krku a pálením na hrudi pomáhá lék Ferrum phosphoricum 9 C 3x denně 5 granulí. Tento lék je vlemi oblíbený u adolescentů.
  • Při nočním dusivém kašli s maximem kolem půlnoci pomáhá lék Drosera 30C – podáváme vždy 1 dávku (5 granulí) při záchvatu kašle.
  • Pokud dojde ke zvlhčení kašle, s bubláním, nadavování ke zvracení nebo zvracením podáváme homeopatický lék Ipeca 15 C 5 granulí 3x denně.
  • Při vlhkém kašli a rýmě po promočení – zmoknutí v dešti, v obodobí plaveckých výcviků – pomáhá Dulacamara 9 C 3x denně 5 granulí do odeznění potíží.
  • U astmatiků a pacientů, kteří se obtížně zbavují zahlenění pomáhá Antimonium tartaricum 15 C 3x denně 5 granulí do odeznění kašle.

V případech kdy si nejsme jisti o jaký typ kašle se jedná, je první pomocí homeopatický sirup Drosetux. Výborně mi funguje zejména u malých dětí. Samozřejmě v průběhu virových infekcí i při léčbě antibiotiky podáváme na posílení imunity Oscillococcinum.

Nicméně nezpomínejme na prevenci u sebe i svých dětí. Důležitý je pitný režim, dostatek vitamínů nejlépe v přirozené formě, pravidelný spánkový režim a dobrá nálada.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Květoslava Kacířová

Autor: MUDr. Květoslava KacířováDětská lékařka, odbornice v homeopatii

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 03:42

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze