Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kašel v zimním období

Autor: MUDr. Květoslava Kacířová

Se změnou počasí na přelomu podzimu a zimy přicházejí i různé neduhy. Nejčastějším problémem, se kterým se setkáváme, je kašel ve svých různých podobách. V těchto chvílích jsem velmi ráda, že znám homeopatii a můžu velmi rychle svým malým i velkým pacientům pomoci.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock
  • Nejčastějším typem kašle v tomto proměnlivém období je tzv. „štěkavý kašel“ při akutní laryngitidě. Projevuje se to sípáním a charakteristickým kašlem. Zde mám vyzkoušenou a velmi úspěšnou kombinaci léků Apis mellifica 30C + Aconitum napellus 15 C + Spongia tosta 9 C. Z každého léku rozpustíme 10 granulí do ½ litru vody a dáváme dítěti popíjet v 15ti minutových intervalech. Zároveň dítě dýchá studený vzduch. Do druhého dne dochází k úplnému zlvhčení kašle a k odzenění potíží.
  • Dalším poměrně častým typem kašle je suchý, záchvatovitý kašel. Rodiče ho přirovnávají ke zvuku „kulometu“. Bývá nejčastěji v úvodu zánětů průdušek, zápalu plic. Zde velmi hezky pomáhá lék Coccus cacti 5 C opět v pitném režimu nebo 5x denně 5 granulí rozpustit v ústech.
  • Při suchém kašli s bolestí v krku a pálením na hrudi pomáhá lék Ferrum phosphoricum 9 C 3x denně 5 granulí. Tento lék je vlemi oblíbený u adolescentů.
  • Při nočním dusivém kašli s maximem kolem půlnoci pomáhá lék Drosera 30C – podáváme vždy 1 dávku (5 granulí) při záchvatu kašle.
  • Pokud dojde ke zvlhčení kašle, s bubláním, nadavování ke zvracení nebo zvracením podáváme homeopatický lék Ipeca 15 C 5 granulí 3x denně.
  • Při vlhkém kašli a rýmě po promočení – zmoknutí v dešti, v obodobí plaveckých výcviků – pomáhá Dulacamara 9 C 3x denně 5 granulí do odeznění potíží.
  • U astmatiků a pacientů, kteří se obtížně zbavují zahlenění pomáhá Antimonium tartaricum 15 C 3x denně 5 granulí do odeznění kašle.

V případech kdy si nejsme jisti o jaký typ kašle se jedná, je první pomocí homeopatický sirup Drosetux. Výborně mi funguje zejména u malých dětí. Samozřejmě v průběhu virových infekcí i při léčbě antibiotiky podáváme na posílení imunity Oscillococcinum.

Nicméně nezpomínejme na prevenci u sebe i svých dětí. Důležitý je pitný režim, dostatek vitamínů nejlépe v přirozené formě, pravidelný spánkový režim a dobrá nálada.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Květoslava Kacířová

Autor: MUDr. Květoslava KacířováDětská lékařka, odbornice v homeopatii

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 07:48

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze