Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zima volá...

Autor: MUDr. Zuzana Kornelová

V době jarních prázdnin tradičně přichází otázka, jestli napadne dost sněhu a budeme moci vyrazit na lyže. Také si přesně pamatuji, když v dětství končilo léto, podzim byl pro mě tak trochu zbytečný, už jsem se těšila na zimu. Takže dnes dětem stačí mě jen trochu pošťouchnout a už mě taky chytí zimní atmosféra a pokud zrovna všechny kolena v rodině drží, tak sháním nějaké ubytování nedaleko od svahu. Tentokrát jsme se dohodli, že vyrazíme lyžovat do Rakouska.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Teď už jen zbývá udržet naši pětičlennou rodinu v našem severomoravském smogu a zvyšujících se koncentracích bacilů ve školních zařízeních ve zdraví. Většinou mi opravdu dělá problém něco systematicky užívat, ale před dovolenou nezapomínám.

Zodpovědně každou neděli podávám Oscillococcinum a pokud se mi zdá, že na někoho „něco leze“, tak jej nasadím 3x denně na 3 dny. Dále dávám Siliceu 15 C 5 granulí 3 krát týdně: pondělí, středa, pátek a Sulfur iodatum 15 C 5 granulí také 3 krát týdně v úterý, čtvrtek a sobotu.

Také máme své zkušenosti, kdy jsme se svými dětmi 3 dny před odjezdem navštívili maškarní ples a oba kluci svorně v noci před odjezdem chytli laryngitidu. Takže tyto akce těsně před odjezdem už opravdu vynecháváme. Často na takový ples dojdou i „trošku nemocné“ děti, protože se na to hrooozně těší a rodičům je líto je nechat doma. Děti tam řádí, spotí se a bacily mají rej.

Při balení samozřejmě nesmím zapomenout na homeopatickou lékárničku.

Čeká nás náročná cesta, takže do auta chystám Argentum nitricum 15 C - naše děti jsou totiž z těch, co se už nemohou dočkat: "Kdy už tam budeme, kdy už tam budeme, kdy už tam budeme..." Za ty roky jsem se už naučila, že nejlepší je rozdat kuličky ráno před cestou a to dětem i tatínkovi.

Na dovolené trávíme od 8:30 do 17 hodin na sjezdovkách. Abychom to zvládli, všem rozdávám 2x denně 5 granulí Arnica montana 9 C, zlepší nám regeneraci svalů, hojí mikrotraumata a únava rychleji ustoupí. Taky se hodí po jakémkoli úraze. Na lyžích jsme většinou v takové euforii, že drobné úrazy člověk nevnímá, večer se občas nějaká naražená část těla ale ozve. V takovém případě ještě rozpustím 10 granulí ve 2 dl vody a nařídím popíjet. Při tak intenzivní zátěži ještě přidávám Natrum phosphoricum 9 C 5 granulí večer - zrychluje odbourávání kyseliny mléčné ze svalů. Děti se většinou rychleji otřepou, ale já s manželem si Arnicu dáváme ještě asi 5 dní po příjezdu domů - přece jen u nás regenerace trvá déle.

Někdy se stává, že na lyžích člověk pěkně promrzne. Jsem připravena a podám alespoň 2 dávky homeopatického léku Aconitum napelus 15 C - 5 granulí ihned po příjezdu na chatu, než uvařím horký čaj (pro dospělé zázvorový nebo jakýkoli se zázvorovou slivovicí, pro děti momentálně frčí pečený z černých jeřabin), večer pak ještě pro jistotu zopakuji ještě jednu dávku 5 granulí. A ráno můžem opět do mrazu! :-)

S homeopatií si to můžeme užít naplno! Už se moooc těším.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Zuzana Kornelová

Autor: MUDr. Zuzana Korneloválékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:47

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze