Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zima volá...

Autor: MUDr. Zuzana Kornelová

V době jarních prázdnin tradičně přichází otázka, jestli napadne dost sněhu a budeme moci vyrazit na lyže. Také si přesně pamatuji, když v dětství končilo léto, podzim byl pro mě tak trochu zbytečný, už jsem se těšila na zimu. Takže dnes dětem stačí mě jen trochu pošťouchnout a už mě taky chytí zimní atmosféra a pokud zrovna všechny kolena v rodině drží, tak sháním nějaké ubytování nedaleko od svahu. Tentokrát jsme se dohodli, že vyrazíme lyžovat do Rakouska.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Teď už jen zbývá udržet naši pětičlennou rodinu v našem severomoravském smogu a zvyšujících se koncentracích bacilů ve školních zařízeních ve zdraví. Většinou mi opravdu dělá problém něco systematicky užívat, ale před dovolenou nezapomínám.

Zodpovědně každou neděli podávám Oscillococcinum a pokud se mi zdá, že na někoho „něco leze“, tak jej nasadím 3x denně na 3 dny. Dále dávám Siliceu 15 C 5 granulí 3 krát týdně: pondělí, středa, pátek a Sulfur iodatum 15 C 5 granulí také 3 krát týdně v úterý, čtvrtek a sobotu.

Také máme své zkušenosti, kdy jsme se svými dětmi 3 dny před odjezdem navštívili maškarní ples a oba kluci svorně v noci před odjezdem chytli laryngitidu. Takže tyto akce těsně před odjezdem už opravdu vynecháváme. Často na takový ples dojdou i „trošku nemocné“ děti, protože se na to hrooozně těší a rodičům je líto je nechat doma. Děti tam řádí, spotí se a bacily mají rej.

Při balení samozřejmě nesmím zapomenout na homeopatickou lékárničku.

Čeká nás náročná cesta, takže do auta chystám Argentum nitricum 15 C - naše děti jsou totiž z těch, co se už nemohou dočkat: "Kdy už tam budeme, kdy už tam budeme, kdy už tam budeme..." Za ty roky jsem se už naučila, že nejlepší je rozdat kuličky ráno před cestou a to dětem i tatínkovi.

Na dovolené trávíme od 8:30 do 17 hodin na sjezdovkách. Abychom to zvládli, všem rozdávám 2x denně 5 granulí Arnica montana 9 C, zlepší nám regeneraci svalů, hojí mikrotraumata a únava rychleji ustoupí. Taky se hodí po jakémkoli úraze. Na lyžích jsme většinou v takové euforii, že drobné úrazy člověk nevnímá, večer se občas nějaká naražená část těla ale ozve. V takovém případě ještě rozpustím 10 granulí ve 2 dl vody a nařídím popíjet. Při tak intenzivní zátěži ještě přidávám Natrum phosphoricum 9 C 5 granulí večer - zrychluje odbourávání kyseliny mléčné ze svalů. Děti se většinou rychleji otřepou, ale já s manželem si Arnicu dáváme ještě asi 5 dní po příjezdu domů - přece jen u nás regenerace trvá déle.

Někdy se stává, že na lyžích člověk pěkně promrzne. Jsem připravena a podám alespoň 2 dávky homeopatického léku Aconitum napelus 15 C - 5 granulí ihned po příjezdu na chatu, než uvařím horký čaj (pro dospělé zázvorový nebo jakýkoli se zázvorovou slivovicí, pro děti momentálně frčí pečený z černých jeřabin), večer pak ještě pro jistotu zopakuji ještě jednu dávku 5 granulí. A ráno můžem opět do mrazu! :-)

S homeopatií si to můžeme užít naplno! Už se moooc těším.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Zuzana Kornelová

Autor: MUDr. Zuzana Korneloválékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 14:09

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze