Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když Vás chytnou záda na dovolené a spolucestující chřipka

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Protože jsem byla na poměrně dlouhé dovolené v „mokrém“ Irsku, rozhodla jsem se napsat o tom, jak mě užívání homeopatik uchránilo před kapénkovou infekcí a jak povolila má bolavá záda.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Dytrychová

Letos na podzim jsem odlétala na 3 týdny do Irska, kde jak jistě tušíte, nebývají horka, ale spíše pošmourno s větším množstvím srážek. A tak jsem si na cestu s sebou vzala i svou malou homeo lékárničku se slovy, že jí snad nebudu potřebovat a vyrazila jsem do víru dění. Netušila jsem, že jí téměř celou za ty 3 týdny vypotřebuji☺.

Hned v den odletu se mi ale všechny pozitivní myšlenky rozutekly, protože jsem se ohýbala pro starého psa a chtěla mu pomoct do schodů a ejhle, chytnul mě klasický „hexnšus“. Kdo ho zažil, ví své. Bylo to do takové míry, že jsem si nebyla schopna zavázat tkaničky u bot, umýt hlavu, sednout bezbolestně na záchodové prkénko, delší dobu sedět, natož nosit na zádech batoh a chodit denně na tůry. Byla jsem bez nálady. Hned v moment, kdy se mi to stalo, jsem si vzala Arniku montanu 9C a co 20 minut jsem užívala 5 granulí.

Při pomyšlení, jak si lehnu do postele, jsem nevěděla jak. Taxíkem jsem se „nějak“ dopravila na letiště, kde už na mě čekala udivená kolegyně, co že to se mnou je. Dvou a půl hodinový let jsem jakž takž zvládla se střídáním ve stoje a s občasnými slzami v očích. Kufr mi vynesla na pokoj spolucestující a já vybalila homeopatika. Samozřejmě jsem se neobešla ani bez léků na předpis, které jsem si pro tento případ také vzala.

Začala jsem intenzivně podávat Arniku montanu 9C, neopominula jsem ani Rutu graveolens v ředění 5C, 9C a 15C, které jsem střídala v průběhu dne při chození po památkách. Přidala jsem i Rhus toxicodendron 9C. Střídavě jsem užívala Calcareu phosphoricu, carbonicu a fluoricu v ředění 9C a 15C.

Vzhledem k tomu, že jsme každý den chodily s batohy na výlety a našlapaly denně cca 10 km a více, cítila jsem potřebu dávkování mnohem častější, než kdybych měla klidový režim. Od bolesti mi opravdu výrazně pomohlo pravidelné podávání Arniky montany. Po týdnu se stav se zády výrazně zlepšil a tak jsem byla ráda, že jsem snad z nejhoršího venku.

Ovšem po týdnu pro změnu onemocněla má spolucestující. Měla několik dní zvýšenou teplotu, ukrutný kašel a rýmu a já se modlila, abych to za těch 14 dní na společném pokoji nechytla. Denně jsem si preventivně dávala 1 tubičku Oscillococcina. Celé 3 týdny.

Spolucestující jsem na rýmu podala Nux vomicu 9C, na kašel Spongiu tostu 9C, na horečnaté stavy Aconitum napellus 9C a i Borax 9C, protože se jí udělaly afty. Taktéž užívala Oscillo a Arniku montanu. V Irsku bohužel nejsou kromě Arniky k dostání žádná homeopatika ani v obchodech ani v lékárnách. Když jsme jim ukázaly naše tubičky od Boironu, vůbec to neznali. Na celkové zklidnění jsme obě užívaly Arsenicum iodatum 30C.

Musím říct, že do konce dovolené, ani po ní jsem vůbec nedostala rýmu ani kašel a cítila jsem se dobře. A to i přesto, že vedle mě ustavičně prskala, kašlala, kuckala a smrkala má spolucestující. Stav se jí výrazně zlepšoval, zvýšená teplota za 2-3 dny zmizela a pak už šlo jen o lehkou formu rýmy.

Jsem ráda, že homeopatika zafungovala a nemusely jsme navštívit lékaře. Irsko všem doporučuji, je opravdu takové, jako na fotografiích☺.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2020 07:13

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze