Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jako malá vařila z bláta. Teď je redaktorkou.

Autor: Externí zdroj

Nepatří mezi maminky, které při prvním zakašlání ženou své ratolesti k lékaři pro horu léků a obyčejnou bílou mouku u ní doma najdete jen výjimečně. Hodoňačka Andrea Dovalová pracuje pro web Svět homeopatie a zásobuje ho svými nápady z kuchyně i znalostmi bylinek.

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Monaghan

„Moje současné nadřízená mě asi před pěti lety kontaktovala a chtěla, abych přidávala zdravé recepty, tehdy jsem se na to necítila,“ řekla Dovalová, ale zároveň připustila, že občas nějaký recept poslala. A postupem času z toho vyplynula práce. Takže kromě matky na plný úvazek, protože má čtyři děti, se stará také o facebookový profil webu a zároveň je i redaktorka. S tím, jak počet odběratelů rostl, se i jí postupně zvětšoval pracovní prostor.

„Dělám vstupy o homeopatických lécích, o bylinkách a jejich účincích na konkrétní potíže, něco z tradiční čínské medicíny nebo Bachovy květové terapie,“ popsala Dovalová. Sama s těmito metodami má bohaté zkušenosti. Už ví, na které z jejich dětí, které homeopatikum, nebo bylinka zabírá, takže dokáže včas zastavit nemoci. „Výhodou přírodní medicíny je nejen to, že vás uzdraví, ale také posílí obranyschopnost těla,“ zdůraznila redaktorka. Dodala ale, že při vážných obtížích je nutné doktora navštívit a rozhodně ho neobchází.

Nedá dopustit na levandulový olejíček nebo krém a Bachovou krizovou esenci, kterou má vždy v kapse. „Je čistě přírodní a uvolní stres. Pro děti ji mám v podobě pastilek,“ ukázala Dovalová. Co se týká zdravých receptů, je to s ní prý těžší, protože si málokdy něco zapisuje a většinou jsou její kuchyňské výtvory dílem improvizace. Na hodně jídel a dezertů má podobný základ, ke kterému přidává to, co má zrovna po ruce. „Když mě má matka viděla vařit, pouze poznamenala, že jsem si vždy hrála ráda s blátem,“ smála se Andrea Dovalová. Snaží se péct ze špaldové celozrnné mouky nebo celozrnné a kukuřičné. Obyčejné mléko nahrazuje tím rýžovým. Je názoru, že zdravý životní styl a homeopatika jdou ruku v ruce, protože kdo zdravě jí, nebude si organismus špinit chemikáliemi. „Když nepeču chléb, snažím se vybrat takový, ve kterém je mouka, sůl, kvásek, koření a nic navíc,“ uzavřela Dovalová.

Zdroj: Rozhovor byl publikován v listopadu 2016 ve Slováckém deníku.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:31

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze