Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Štědrovečerní pohoštění pro naše pejsky

Autor: Petra Sumeráková

Vánoce jsou svátky spojené se spoustou dobrot a štedrovečerní tabule nás často láká, abychom dopřáli i našim chlupatým miláčkům.

Ilustrační foto

Je však nutné si uvědomit, že změnu jídelníčku pejsci nesou velmi špatně, někdy mohou být následky přímo katastrofální. Zažívací trakt psů si snadno navykne na krmení, které dostává denně k běžné stravě a tak změny ve formě smaženého kapra či bramborového salátu vás ve výsledku mohou stát poměrně vysoké částky, které zanecháte na pohotovosti veterinárních klinik a navíc budete mít výčitky, že z původně dobrého záměru pejskovi na Vánoce přilepšit, jste mu vlastně ublížili a způsobili jen bolest a nevolnost.

Takže opravdu varuji před smaženými řízky, kapříky a majonézovými saláty.

Pokud přeci jen chcete udělat pejskovi změnu a misku mu na Štědrý den ozvláštnit, můžete, ale počítejte s tím, že u citlivějších jedinců, kteří vnímají každou změnu jídelníčku velmi závažně je to risk a sázka do loterie, která se nemusí vyplatit! Opravdu vše velmi pečlivě zvažte!

V případě, že váš pes nemá gastrointestinální potíže či netrpí nějakými jiným závažným onemocněním, při kterém je nutné striktně dodržovat veterinární dietu, můžete mu připravit zdravou, chutnou a lehkou vánoční večeři:

Vánoční psí sálat

1 menší batát/sladké brambory - jsou lépe stravitelné než běžné brambory a k dostání dnes již v každém větším supermarktetu. 1 mrkev, ½ kořenu petržele, ¼ menšího celeru, 1 polévková lžíce sterilovaného nebo ještě lépe vařeného hrášku, 1 jogurt s probiotickou kulturou.

Postup: Bátat + zeleninu si uvařime stejně jako do klasického salátu, vše nadrobno pokrájíme, můžeme i opravdu lehounce pro chuť osolit (lepší je samozřejmě bez soli) a spojíme cca 2-3 lžícemi jogurtu. Podáváme s vařeným nebo dušeným lososem či kuřecím plátkem

Dobrou chuť, šťastné, veselé a hlavně zdravé Vánoce!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 01:05

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze