Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nástup menstruace po vysazení hormonální antikoncepce

Autor: Redakce

Do naší poradny napsala čtenářka, která po několika letech vysadila hormonální antikoncepci, a po sedmi měsících jí ještě nenastoupil menstruační cyklus.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Zeptali jsme se MUDr. Kateřiny Formánkové – zkušené lékařky, odbornice v homeopatii, která radí následující postup:

„Po tolika letech užívání antikoncepce může trvat i dva roky, než organismus nastaví vlastní řízení. Udělejte si kúru s léky

  • THUYA 15 C – 1x denně 5 granulí,
  • FOLLICULLINUM 30 C - 1x denně 5 granulí.

Tyto léky užívejte 3 měsíce. Pokud se menstruace nedostaví, bude vhodné vyhledat lékaře-homeopata, který na základě komplexního vyšetření vybere léky cíleně.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.1.2021 01:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze