Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když děti chtějí melouny...

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Potřebovala jsem nakoupit nějaké věci do terénu ke zvířatům – nové holínky, pracovní rukavice (mizejí snad stejně rychle jako ponožky, velmi často mám obě levé), kbelíček, novou bednu na nářadí a jiné zlepšováky. Jelikož jsem v obchodě byla i se svými dvěma sluníčky, byl nákup celkem veselý...

Ilustrační foto
Zdroj: Mirka Menclová

Holínky jsem si musela vzít v barvě fialové, protože černá je přece pro kluky. Pracovní rukavice kytičkované, protože jsou moc hezké a kravičkám se taky budou líbit. U kufříku už jsem si do toho moc mluvit nenechala, protože děvčatům se samozřejmě líbil ten na kolečkách a v barvě oranžové, tak přemístily svoji pozornost na obrovský stojan se semínky. Přes půl obchodu k mé radosti ratolesti křičí, že mají semínka melounů a že je musíme koupit a vypěstovat. Nakonec jsem se nechala přemluvit a semínka přidala k ostatnímu nákupu.

S tou velkou novinou, že budou pěstovat melouny, se přiřítily domů za tatínkem. Ten se na mě díval, jestli jsem se nezbláznila, že v našich podmínkách to nebude jen tak. Jako správní rodičové jsme nastudovali podmínky pro pěstování a tatínek zakoupil pro svoje holčičky klíčící pařníček a kokosovou drť pro lepší klíčení. Holčičky zasadily a zalévaly, když vykoukla z prvního semínka rostlinka, byla doma malá oslava. Potom už začínal být pařníček pro rostlinky malý, tak je čekalo stěhování ven. Ale venkovní teplota pro takto teplomilnou rostlinku ještě nebyla úplně příznivá. Tatínek opět nelenil a zakoupil malý skleníček, který sestavil a upevnil venku, já měla za úkol udělat substrát. Z našeho domácího žížaliště, jsem si vzala trochu zpracované vermikompostu a vše promíchala do směsice s hlínou a zakoupeným substrátem. Přesazování se konalo za přísným dohledem vrchních pěstitelek. Pak už zase jen zalévat a otvírat skleníček přes den. Melounky hezky rostly a poté co jim byl i skleníček malý a venkovní podmínky stálé, odstranili jsme konstrukci. Museli jsme vyrobit pro změnu ohrádku, aby se nám do melounů nepustila naše početná zvířecí skupina – ovečky, kachny, indičtí běžci, slepice.

 

Holčičky poctivě zalévaly a v džungli listů stále vyhlížely vytoužený melounek. Už jsem přemýšlela, že začnu běhat se štětečkem a začnu sama opilovat květy, protože květů bylo na každé rostlince mnoho, ale plod zatím žádný. Po konzultaci a s literaturou, jsem se uklidnila a vyčkala. Plod na sebe nenechal dlouho čekat, to byla zase oslava! Pak se jen stále počítalo a přeměřovalo, jak rostou, aby se už mohly jíst.

Jelikož byly tyto prázdniny velmi teplé, tak i přesto, že jsem melouny před odjezdem na prodloužený víkend řádně zalila, po návratu to vypadalo špatně – listy povadlé, květy zvadlé, některé začínající plody zaschlé. První co jsem měla po ruce, byly Rescue kapky. Nakapala jsem tedy 3 kapky do konve s vodou a zalila tím zubožené melouny, za hlasitého naříkaní mých ratolestí, že žádné melouny nebudou. Pak jsem si došla do své homeopatické lékárničky a připravila směs – CHINA 9C, ACONITUM 9C, CALCAREA CARBONICA 9C (pozn. další tipy a rady lze čerpat z knihy Homeopatie pro zahradu a farmu). Vše jsem nechala rozpustit v konvi na zalévání a prováděla pravidelnou zálivku s touto směsí ještě tři dny. Listy se velmi rychle vzpamatovaly a rostliny vytvořily další květy i plody.

Jako začínajícím pěstitelům se nám ze čtyř vysazených rostlin povedlo nakonec vypěstovat třináct melounů. Jen si maminka v obchodě špatně přečetla popisek a tak jsme zakoupily semena melounu cukrového a né vodního, což už bylo jasné při jejich růstu, protože jsou velikostí drobní a mají jiné zbarvení. Ale přesto jsme si na sklizni velmi pochutnali, příští rok se maminka polepší a zakoupí správná semínka:-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.7.2021 23:21

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze