Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Otok hlavy u psa

Autor: MVDr. Lada Paulů

S otoky na hlavě u psů se setkáváme relativně často. Otok může postihovat měkké tkáně – pysky, jazyk, oční víčka, ale i tvrdé tkáně – kosti. Příčin může být celá řada – alergie, poštípání, různé záněty – kůže, podkoží, kostí, zubních kořenů, dále tu jsou úrazy, nádory…

Ilustrační foto
Zdroj: Mirka Menclová

Já bych se zaměřila na to nejčastější – otoky způsobené poštípáním a alergiemi a od zánětu zubních kořenů. Alergická reakce (nejčastěji po vakcinaci) a poštípání vypadá prakticky stejně, takže podle principu homeopatie – podobné léčí podobné, se i stejně řeší (a to i v klasické medicíně). Pes vypadá, jako by mu někdo pod kůži napumpoval vzduch nebo spíš vodu – váčky pod očima, oteklé pysky, ztrápený výraz. Zvířata většinou vykazují velkou bolestivost, nechtějí pít, ale rádi si postižené místo nechají zaledovat. V tuto chvíli je nejlepší homeopatické léky rozředit do 20 ml stříkačky 5 kuliček od Apis mellificy 30 C, Ledum palustre 9 C a Poumon histamine 15 C. Pořádně protřepat a kapat po 15ti minutách na jazyk. Jak se stav začne zlepšovat, intervaly prodlužujte. Pokud by došlo k otoku krku, jazyka či pes začal ztrácet vědomí nebo vykazoval nějaké tiky či by se vám cokoliv nezdálo, je třeba okamžitě kontaktovat ošetřujícího veterináře.

Další častou příčinou otoku na hlavě a to zejména u starších a starých psů, je tzv. periapikální absces. Jedná se o zhnisaný kořen stoličky. Jak hnis nabírá na množství, psovi vzniká otok pod okem. Časté jsou telefony o víkendové pohotovosti, že pes má najednou oteklé oko. Majitelé jsou většinou velmi překvapeni, že problém není v oku, ale v dutině ústní (nemluvě o tom, že tento „akutní“ stav psa už minimálně týden trápí). Málokdy si člověk všimne náznaků, že se něco děje – pes žere pomaleji, kouše na druhé straně, neotvírá tolik čelist, více/méně spí, více sliní... Častý je omyl mezi majiteli, že když zvíře žere, tak nemůže mít problém se zuby – je to z toho důvodu, že zvíře, které se v přírodě nenají, tak pojde. Proto do sebe natlačí potravu i při jednom jakž takž funkčním zubu a velké bolesti. V tomto případě je většinou nejlepším řešením zub vytrhnout (k medikaci od lékaře přidejte kombinaci Hypericum perforatum 15 C, Arnica montata 30 C a Hekla lava 9 C 3-5x/den do vyhojení rány). Pokud majitelé chtějí zkusit zub zachránit nebo z nějakého důvodu není možná anestezie pacienta nebo se na rtg vyšetření ukáže, že „zub má ještě šanci“, přidejte k antibiotické terapii kombinaci Hepar sulfuru 15 C, Silicey 15 C a Fluorica acida 9 C 2x/den. Po 7-10ti dnech zvedněte ředění (to znamená Hepar sulfur 30 C, Silicea 30 C a Fluoricum acidum 15 C). U zvířat přecitlivělých na bolest, která radši zabijí sebe, veterináře nebo majitele, jen aby na ně někdo nesáhl, přidejte Chamomillu vulgaris 30 C 1-2x/den.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.9.2019 16:54

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze