Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opakované gynekologické záněty

Autor: Redakce

Dotazy týkající se opakovaných gynekologických zánětů jsou v naší poradně velmi časté. Na našem webu svethomeopatie.cz jsme tomuto tématu věnovali již několik článků.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Naše čtenářka se ptá, jak pomoci dceři při opakovaných gynekologických obtížích, které jsou doprovázeny výtoky a svěděním. Na doporučení gynekologa užívala i antibiotické léky, ale potíže se po mírné úlevě opět vracejí. Čtenářka by ráda podala dceři homeopatické léky, protože má s jejich užíváním sama dobré zkušenosti.

MUDr. Kateřina Formánková, zkušená lékařka a odbornice v homeopatii, v této situaci doporučuje:

„Dobrý den. Při kvasinkové infekci je vhodné podávat v úvodu lék THUYA OCCIDENTALIS 9 C – 2x denně 5 granulí po dobu tří týdnů – pro změnu reaktivity imunitního systému. Dále podávejte lék podle symptomů:

  • Při typicky svědivém tvarohovitém výtoku pomůže lék HELONIAS 9 C – 2−3x denně 5 granulí, lék je pouze na lékařský předpis.
  • V případě pálivých bolestí v oblasti genitálu podáváme lék ARSENICUM IODATUM 9 C 3x denně 5 granulí.
  • Pokud je pokožka svědivá a křehká natolik, že dochází ke krvácení, podáváme lék KREOSOTUM 9 C, který je na lékařský předpis.
  • Kromě tohoto léku je vhodné podávat lék MONILIA ALBICANS 15 C 1x denně 5 granulí. Podporuje tvorbu protilátek a je rovněž na lékařský předpis.
  • Jedná-li se o výtok, který je žlutý, páchnoucí a obsahuje bakterie, vyzkoušejte lék KALIUM BICHROMICUM 9 C 2−3x denně. U těchto zánětů pomáhají koupele ve světle růžovém roztoku hypermanganu.
  • Výtok, který je žlutobílý a doprovází katar horních dýchacích cest nebo po něm následuje, zpravidla dobře reaguje na PULSATILLU 9 C 2x denně 5 granulí.

Rozhodně zde není možné vyjmenovat všechny homeopatické léky na gynekologické výtoky. Pokud vám tyto rady nebudou stačit, vyhledejte lékaře-homeopata, který vám vybere lék cíleně a bude léčbu řídit, zvláště je-li problém chronický, komplikovanější.“

  • Tip: K danému tématu najdete na našem webu několik příspěvků:

https://svethomeopatie.cz/cs/2195-dieta-pri-kvasinkovych-infekcich
https://svethomeopatie.cz/cs/1925-jak-vyhladovet-kvasinky
https://svethomeopatie.cz/cs/978-jak-se-vyhnout-trapeni-s-vytoky
https://svethomeopatie.cz/cs/1166-vytoky

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.9.2019 16:53

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze