Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opakované gynekologické záněty

Autor: Redakce

Dotazy týkající se opakovaných gynekologických zánětů jsou v naší poradně velmi časté. Na našem webu svethomeopatie.cz jsme tomuto tématu věnovali již několik článků.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Naše čtenářka se ptá, jak pomoci dceři při opakovaných gynekologických obtížích, které jsou doprovázeny výtoky a svěděním. Na doporučení gynekologa užívala i antibiotické léky, ale potíže se po mírné úlevě opět vracejí. Čtenářka by ráda podala dceři homeopatické léky, protože má s jejich užíváním sama dobré zkušenosti.

MUDr. Kateřina Formánková, zkušená lékařka a odbornice v homeopatii, v této situaci doporučuje:

„Dobrý den. Při kvasinkové infekci je vhodné podávat v úvodu lék THUYA OCCIDENTALIS 9 C – 2x denně 5 granulí po dobu tří týdnů – pro změnu reaktivity imunitního systému. Dále podávejte lék podle symptomů:

  • Při typicky svědivém tvarohovitém výtoku pomůže lék HELONIAS 9 C – 2−3x denně 5 granulí, lék je pouze na lékařský předpis.
  • V případě pálivých bolestí v oblasti genitálu podáváme lék ARSENICUM IODATUM 9 C 3x denně 5 granulí.
  • Pokud je pokožka svědivá a křehká natolik, že dochází ke krvácení, podáváme lék KREOSOTUM 9 C, který je na lékařský předpis.
  • Kromě tohoto léku je vhodné podávat lék MONILIA ALBICANS 15 C 1x denně 5 granulí. Podporuje tvorbu protilátek a je rovněž na lékařský předpis.
  • Jedná-li se o výtok, který je žlutý, páchnoucí a obsahuje bakterie, vyzkoušejte lék KALIUM BICHROMICUM 9 C 2−3x denně. U těchto zánětů pomáhají koupele ve světle růžovém roztoku hypermanganu.
  • Výtok, který je žlutobílý a doprovází katar horních dýchacích cest nebo po něm následuje, zpravidla dobře reaguje na PULSATILLU 9 C 2x denně 5 granulí.

Rozhodně zde není možné vyjmenovat všechny homeopatické léky na gynekologické výtoky. Pokud vám tyto rady nebudou stačit, vyhledejte lékaře-homeopata, který vám vybere lék cíleně a bude léčbu řídit, zvláště je-li problém chronický, komplikovanější.“

  • Tip: K danému tématu najdete na našem webu několik příspěvků:

https://svethomeopatie.cz/cs/2195-dieta-pri-kvasinkovych-infekcich
https://svethomeopatie.cz/cs/1925-jak-vyhladovet-kvasinky
https://svethomeopatie.cz/cs/978-jak-se-vyhnout-trapeni-s-vytoky
https://svethomeopatie.cz/cs/1166-vytoky

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.5.2020 22:55

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze