Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

I ve smutném období máme právo na radost!

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Paní Hana ke mně přišla po několika měsících starostí o vážně nemocného manžela, za kterým denně docházela do nemocnice. V poslední době neměla žádný čas pro sebe, byla velmi vyčerpaná a k běžnému fungování potřebovala pomoc antidepresiv. Velmi mne proto potěšilo, že se na další konzultaci objednala hned za týden a po dlouhé době dala přednost sama sobě před další návštěvou v nemocnici.

Ilustrační foto

Díky její upřímnosti se brzy ukázalo, že nemá příležitost prožít pocity, které v této náročné situaci přicházely. Otevřely jsme téma možného úmrtí manžela i smutku, který toto očekávání provází. Paní Hana si přede mnou dovolila i pláč, který neměla s kým sdílet. Navrhla jsem jí, aby své pocity manželovi vyjádřila, přestože úroveň jeho vědomí a komunikace kolísala. Vždyť i on se patrně potřebuje na svůj odchod připravit a sdílení společného smutku z loučení může být prospěšné pro oba. S těmito pocity se pojilo i závažné dilema, jestli se v této době může radovat z malého vnoučete. Nápad obě témata oddělit, tedy plakat s manželem a smát se s vnoučkem, jí přinesl velkou úlevu.

Za další týden přišla bez objednání, celá v černém...

Ve tváři měla hluboký smutek, z jejího vystupování jsem však vnímala ohromnou vyrovnanost a smíření. Během několika dnů od naší konzultace dokázala odchod manžela přijmout a umožnila mu tak klidný odchod v kruhu rodiny, v jejím náručí... Cítila jsem velké dojetí, když mi celou událost vyprávěla. Přede mnou stála úplně jiná žena než na začátku. V kontaktu se sebou, se svými potřebami, silná a pevná, která se dokáže podívat životu do očí. Ode mne potřebovala jen předpis léků, protože měla obavy, jak zvládne pohřeb.

Na dalších sezeních jsme pak dále pracovaly na hledání prostoru pro sebe a na tom, jak současně prožívat smutek i radost. Nyní po několika měsících se dokáže radovat se s vnoučkem, dovolí si ale i smutnit při vzpomínkách na manžela. Je oporou vážně nemocné kamarádce, kterou umí podpořit v těžkostech, ale i si s ní upřímně užít chvíle, které spolu tráví. Pro obavy z nadcházejícího období dušiček a Vánoc jsme se rozhodly nasazená antidepresiva ponechat. S cílem jejich rychlejšího vysazení do budoucnosti jsem navíc doporučila Ignatia amara, homeopatický lék na vyrovnání se se ztrátou.

Provázení paní Hany je pro mne velice obohacující. Obdivuji její upřímnost a neúnavné hledání toho, co v životě potřebuje. Věřím, že její příklad může být inspirací pro každého, kdo prochází podobně těžkou situací.

Všem, které opustil někdo blízký, přeji klidné prožití období vzpomínání.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:32

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze