Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak vyzrát na propocenou obuv?

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Mám doma 3 sportovce – manžela a dva syny. Sportují venku i v tělocvičně a jako máma se tak setkávám s někdy nevábně vonícím obsahem jejich batůžků – propocenými teniskami.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Kupovali jsme speciální silikagelové pytlíky do bot, ale ty obsahují syntetické vůně, které nám vůbec nevoněly, spíše naopak dráždily naše čichové buňky.

Moje kamarádka mi poradila domácí výrobu voňavých vložek do bot. Vkládají se do obuvi po vyzutí a absorbují do sebe vlhkost, zápach a naopak ze sebe vydávají vůni a působí dezinfekčně. Hned jsem se pustila do výroby a z výsledku jsem velmi nadšená. Proto bych se s Vámi o tuto praktickou radu také ráda podělila.

Postup:

Potřebujeme obyčejnou krystalickou sodu (koupí se v drogerii za pár korun), esenciální olejíčky s antibakteriálním, protizánětlivým, dezinfekčním a osvěžujícím účinkem (šalvěj lékařská, levandule, rozmarýn, citron, máta peprná, grapefruit, tea tree,..) a sušenou nať levandule, šalvěje nebo rozmarýny.

Do mísy nasypeme sodu (na jeden pár bot asi 500 g) přimícháme natě (můžeme použít jen jeden druh, dva druhy nebo kombinaci všech tří natí). Je dobré řídit se svým pocitem a tím, co nám voní a je nám příjemné. Směs sody a sušených natí zakápneme esenciálními olejíčky – opět je možnost kombinovat všechny nebo jen některé. Na 500 g sody použijeme od každého druhu esence asi 5 kapek. Pokud použijete méně druhů esencí, počet kapek zvyšte).

Rukama dobře promícháme a výslednou směs plníme do bavlněných pytlíčků nebo vyřazených ponožek (věřím, že v každé domácnosti jsou lichožrouti a že o nepoužitelné liché ponožky nebude nouze:-) Ponožku je třeba dobře utěsnit (zavázat na uzel nebo zašít).

Pro ty, kteří rádi šijí na stroji je možnost ušít obaly na směs z plátna nebo netkaného textilu a výsledné vložky budou vypadat jako ty kupované. Takové pytlíčky si pak každý člen rodiny může fixou na textil podepsat nebo pokreslit a používat pro svoje boty jen ty svoje pytlíčky.

  • TIP na domácí deodorant:

Další možnost a alternativa voňavých pytlíků do bot je domácí výroba deodorantu ve spreji. V malém množství (2-3 ml) lihu (vodka nebo domácí slivovice) rozpustíme esenciální olejíčky a doplníme do rozprašovače vodou. Důkladně protřepeme a stříkáme do bot nebo i na pokožku chodidel. Tady pozor! Pokud budete aplikovat i na kůži, nedoporučuji dávat rozmarýn dětem a těhotným ženám. Podporuje kontrakce svalů.

Přeji příjemné a voňavé tvoření...

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 08:25

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze