Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak homeopatie pomohla Míšovi od sebepoškozování

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Přátelé se na mne obrátili se starostí o svého osmiletého syna, šikovného chlapce, jehož potíže působily dojmem duševního onemocnění. Před návštěvou dětské psychiatrie se ale rozhodli vyzkoušet homeopatii. Rodiče i já sama jsme byli velmi překvapeni výsledkem. 

Ilustrační foto

Míša chodí do druhé třídy a v posledních několika dnech na něj občas přijde nucení sám sebe škrtit. Je prostřední ze 3 dětí. Povahou hodně uzavřený, přemýšlivý, pocity nedává příliš najevo. Několik dní po narození mladšího sourozence si zlomil ruku. V době, kdy mne oslovili, čekala rodina dalšího potomka, na kterého se těšil.

Chlapec si uvědomoval souvislost mezi vznikem svých potíží a zážitkem z tělocviku, kdy ho omylem přiškrtil spolužák. Od té doby ho občas přepadla potřeba sám sebe škrtit. Sám tomu nerozumí, nedokáže popsat, co ho k tomu vede. Pocit je velice intenzivní a zmírní se jen, když sám sobě ublíží. Intenzita potíží se během několika dní zesilovala a působila velice děsivě.

Zlomenou ruku krátce po narození mladšího sourozence jsem vnímala jako možný nevědomý způsob vyrovnání se se ztrátou pozornosti. Vzhledem k nynějšímu těhotenství maminky jsem proto uvažovala o léku Natrium muriaticum, jehož tématem je pocit ztráty matky. Pro tento lék navíc hovořila chlapcova uzavřená a přemýšlivá povaha, sebepoškozování má tento lék také ve svém popisu. Poslala jsem mu jednu dávku v ředění 200C.

Výsledek překvapil mě i rodiče. Během několika dní záchvaty úplně zmizely a Míša o nich začal vyprávět jako o něčem, co ho trápilo v minulosti. Podezření na šikanu, které nás s rodiči napadalo, se nepotvrdilo. Chlapec však v útlém věku absolvoval krční operaci pro vývojovou vadu, která mu působila dušení. Zážitek z tělocviku se tak pravděpodobně spojil s uloženou vzpomínkou na útlé dětství a vyvolal tyto nepříjemné prožitky.

Nyní jsme se setkali po několika měsících. Nepříjemné pocity se občas vrátí, ale chlapec říká, že už s nimi dokáže pracovat, aniž by si musel ubližovat. Tento efekt jediné dávky léku mne velice překvapuje a mám velkou radost, že malého kamaráda ochránil před nepříjemnou nálepkou psychiatrického pacienta.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 02:33

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze