Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak homeopatie pomohla Míšovi od sebepoškozování

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Přátelé se na mne obrátili se starostí o svého osmiletého syna, šikovného chlapce, jehož potíže působily dojmem duševního onemocnění. Před návštěvou dětské psychiatrie se ale rozhodli vyzkoušet homeopatii. Rodiče i já sama jsme byli velmi překvapeni výsledkem. 

Ilustrační foto

Míša chodí do druhé třídy a v posledních několika dnech na něj občas přijde nucení sám sebe škrtit. Je prostřední ze 3 dětí. Povahou hodně uzavřený, přemýšlivý, pocity nedává příliš najevo. Několik dní po narození mladšího sourozence si zlomil ruku. V době, kdy mne oslovili, čekala rodina dalšího potomka, na kterého se těšil.

Chlapec si uvědomoval souvislost mezi vznikem svých potíží a zážitkem z tělocviku, kdy ho omylem přiškrtil spolužák. Od té doby ho občas přepadla potřeba sám sebe škrtit. Sám tomu nerozumí, nedokáže popsat, co ho k tomu vede. Pocit je velice intenzivní a zmírní se jen, když sám sobě ublíží. Intenzita potíží se během několika dní zesilovala a působila velice děsivě.

Zlomenou ruku krátce po narození mladšího sourozence jsem vnímala jako možný nevědomý způsob vyrovnání se se ztrátou pozornosti. Vzhledem k nynějšímu těhotenství maminky jsem proto uvažovala o léku Natrium muriaticum, jehož tématem je pocit ztráty matky. Pro tento lék navíc hovořila chlapcova uzavřená a přemýšlivá povaha, sebepoškozování má tento lék také ve svém popisu. Poslala jsem mu jednu dávku v ředění 200C.

Výsledek překvapil mě i rodiče. Během několika dní záchvaty úplně zmizely a Míša o nich začal vyprávět jako o něčem, co ho trápilo v minulosti. Podezření na šikanu, které nás s rodiči napadalo, se nepotvrdilo. Chlapec však v útlém věku absolvoval krční operaci pro vývojovou vadu, která mu působila dušení. Zážitek z tělocviku se tak pravděpodobně spojil s uloženou vzpomínkou na útlé dětství a vyvolal tyto nepříjemné prožitky.

Nyní jsme se setkali po několika měsících. Nepříjemné pocity se občas vrátí, ale chlapec říká, že už s nimi dokáže pracovat, aniž by si musel ubližovat. Tento efekt jediné dávky léku mne velice překvapuje a mám velkou radost, že malého kamaráda ochránil před nepříjemnou nálepkou psychiatrického pacienta.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 11:37

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze