Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Setkání po letech...

Autor: Lucie Nestrašilová

25 let od maturity! Když jsem se dozvěděla, že se sraz koná, nemohla jsem uvěřit tomu, že do té třídy patřím. 25 let?! Vždyť to je čtvrt století! Avšak hned, jak jsem dorazila na místo činu, pochopila jsem, že tam patřím...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Bylo pro mě velmi milé přijet někam, kde jsou lidé, které jsem neviděla tak nekonečně dlouhou dobu, ale přitom jsem se s nimi od prvního okamžiku cítila jako když jsme dveře Obchodní akademie zavřeli teprve nedávno. Bez mrknutí oka jsme navázali na to, kde jsme před 25 lety skončili. Většinou jsme se hned poznali, někdy vypadlo nějaké jméno, ale věděli jsme, že k sobě tak nějak patříme. Prožili jsme spolu 4 roky v jedné třídě, v jednom městě. Od té doby se naše životy ubraly různými směry, všichni jsme si prošli dobrými i horšími obdobími, ale sešli jsme se téměř všichni a já měla pocit, že se máme dobře a že jsme se se svými dosavadními životy poprali, jak jsme to nejlépe uměli a jsme tady a teď šťastni.

No a protože k takovému setkání patří i povídání o tom, kam nás během těch uplynulých let naše cesty zavedly, dozvěděli se mí spolužáci o tom, že mám co do činění s homeopatií. Velkou radost mi udělali jejich reakce, které se strhly v povídání o tom, jaká homeopatika komu na jaké potíže pomohly, kde je fajn lékárnice, která jim umí pomoci, atp. Udělala jsem si tedy neplánovaně mini průzkum mezi lidmi v jiném regionu, mimo své blízké okolí a zjistila jsem následující:

“Nám pomohly homeopatika skvělě na molusky! Nejprve jsme zkoušeli léčbu klasickou cestou, ale nic nezabíralo. Když jsem přišla do lékárny pro klasické léky, zeptala se mě lékárnice, co nás trápí a nabídla mi, zda nechci zkusit homeopatika. A ona skutečně krásně zabrala a molusky se již nikdy nevrátily”.

• "Já mám ráda Oscillococcinum. Vždycky, když cítím, že na mě něco leze, že se necítím dobře, pálí mě oči, pobolívá tělo, tak si ho vezmu a do rána jsem ok."

“A co bys nám doporučila Ty, Lucko?”, byla otázka, která padla zákonitě poté…

Vzhledem k tomu, že v naší třídě byly především ženy, moje odpověď na aktuální sychravé podzimní počasí navíc s výhledem výskytu zvýšeného stresu, byla jednoznačná byla NUX VOMICA! Můj favorit nejen na podzim a zimu – je vhodná pro přetížené ženy, které jsou více netrpělivé, z přemíry stresu podrážděné, nervózní. Jejich stav se navíc horší po kávě, I když po nich velmi touží. To vše v důsledku pracovních starostí či pracovního přetížení, Často je stav doprovázen přecitlivělostí na světlo, hluk, pach, chlad Jejich stav se zlepší krátkým spánkem. Nux vomicu oceníte i v nadcházející adventní čas...

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 08:16

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze