Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Alergie

Autor: Petra Sumeráková

Alergie neboli nežádoucí reakce organismu jsou čím dál častější nejen u lidské populace, ale i u psů. Bohužel se rozšiřuje i samotné spektrum alergií od těch nejběžnějších, kterými jsou především potravinové až po reakce na roztoče, trávy, atd.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Samotná diagnostika není snadná, je třeba velmi důkladné vyšetření u zkušeného veterinárního lékaře, který zjistí celkový zdravotní stav zvířete a následně vyhotoví alergologický test, dnes je již k dispozici i možnost zjištění pomocí krve.

Velmi těžká situace nastává u potravinových intolerancí, kdy se musí postupovat vylučovací metodou pomocí různých diet s přísnými opatřeními, tak aby pes nemohl skutečně za testovací období pozřít nic jiného nežli je předem dohodnuto s lékařem.

Jakmile zjistíme na co je pes alergický, můžeme zahájit léčbu. Ta klasická nebývá příliš šetrná a velmi často se ve veterinárních ordinacích setkáváme s léčbou pomocí kortikosteroidů. K dispozici je mnoho léčebných variant a vždy je třeba pečlivá konzultace s vaším veterinářem.

Příroda nám v tomto směru může velmi pomoci. Díky přírodní léčbě lze organismus stimulovat v jeho obranných reakcích. Homeopatie, bylinné tinktury i bachovy esence dokáží poměrně dost eliminovat nežádoucí reakce. Tady je několik základních možností, jak tělu pomoci ve všeobecné rovině.

Co se týká homeopatie je v těchto případech nutná podrobná analýza s homeopatem a stanovení individuální léčby. Existují však homeopatické léky, které nám mohou posloužit jako první pomoc, například v případě nástupu náhlé a prudké alergické reakce:

  • Apis mellifica - postvakcinační reakce - náhlé otoky, poštípání hmyzem - včela, vosa - 5 granulí každých 20 minut až do zlepšení stavu
  • Poumon Histamine - kožní vyrážky a reakce
  • Thuya - opět postvakcinační reakce
  • Euphrasia Officinalis - výtoky z očí či z nosu

Z tinktur můžeme použít například výtažek z žampionu, který pomáhá organismu v boji proti nežádoucím reakcím a z bachových esencí například esencí Crab apple (plané jablko).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 06:56

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze