Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Alergie

Autor: Petra Sumeráková

Alergie neboli nežádoucí reakce organismu jsou čím dál častější nejen u lidské populace, ale i u psů. Bohužel se rozšiřuje i samotné spektrum alergií od těch nejběžnějších, kterými jsou především potravinové až po reakce na roztoče, trávy, atd.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Samotná diagnostika není snadná, je třeba velmi důkladné vyšetření u zkušeného veterinárního lékaře, který zjistí celkový zdravotní stav zvířete a následně vyhotoví alergologický test, dnes je již k dispozici i možnost zjištění pomocí krve.

Velmi těžká situace nastává u potravinových intolerancí, kdy se musí postupovat vylučovací metodou pomocí různých diet s přísnými opatřeními, tak aby pes nemohl skutečně za testovací období pozřít nic jiného nežli je předem dohodnuto s lékařem.

Jakmile zjistíme na co je pes alergický, můžeme zahájit léčbu. Ta klasická nebývá příliš šetrná a velmi často se ve veterinárních ordinacích setkáváme s léčbou pomocí kortikosteroidů. K dispozici je mnoho léčebných variant a vždy je třeba pečlivá konzultace s vaším veterinářem.

Příroda nám v tomto směru může velmi pomoci. Díky přírodní léčbě lze organismus stimulovat v jeho obranných reakcích. Homeopatie, bylinné tinktury i bachovy esence dokáží poměrně dost eliminovat nežádoucí reakce. Tady je několik základních možností, jak tělu pomoci ve všeobecné rovině.

Co se týká homeopatie je v těchto případech nutná podrobná analýza s homeopatem a stanovení individuální léčby. Existují však homeopatické léky, které nám mohou posloužit jako první pomoc, například v případě nástupu náhlé a prudké alergické reakce:

  • Apis mellifica - postvakcinační reakce - náhlé otoky, poštípání hmyzem - včela, vosa - 5 granulí každých 20 minut až do zlepšení stavu
  • Poumon Histamine - kožní vyrážky a reakce
  • Thuya - opět postvakcinační reakce
  • Euphrasia Officinalis - výtoky z očí či z nosu

Z tinktur můžeme použít například výtažek z žampionu, který pomáhá organismu v boji proti nežádoucím reakcím a z bachových esencí například esencí Crab apple (plané jablko).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 01:37

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze