Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak vyzrát na nachlazení?

Autor: Redakce

Nastupující podzim nám vlivem změny počasí přináší různé zdravotní neduhy. Dle meteorologů nás tento rok čeká tuhá zima. V tomto období se tak často setkáváme především s nachlazením. Nevybírá si ani dle věku či pohlaví, ale mnohdy ani dle kondice a obranyschopnosti člověka. „Průměrný dospělý člověk se nachlazením nakazí dvakrát až třikrát ročně, průměrné dítě šestkrát až dvanáctkrát ročně. Jedná se o nejčastěji se vyskytující infekční onemocnění u lidí." řekla MUDr. Věra Budková na snídani s novináři, která se uskutečnila ve středu, 2.11. v Národní kavárně v Praze. Tématem setkání redakce Světa homeopatie (MUDr. Evy Kettmannové, MUDr. Věry Budkové a Lucie Nestrašilové) byly HORNÍ CESTY DÝCHACÍ.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Jak vidí lékařky problematiku onemocnění horních cest dýchacích? Jaké mají zkušenosti s jejich léčbou? A co prevence? 

Běžné nachlazení je přenosné kapénkovou cestou - hlenem z dýchacích cest, který se dostává v drobných kapičkách do vzduchu. Nákazy jsou početnější ve studeném počasí a při nízké vlhkosti vzduchu. Mezi symptomy patří kašel, bolesti v krku, rýma a horečka. Symptomy obvykle ustupují do sedmi až deseti dnů, některé však mohou trvat až tři týdny. Nachlazení mohou způsobit více než dvě stovky virů. Nejběžnější příčinou nemoci je nákaza rhinovirem. Na nachlazení neexistuje žádný lék, lze však léčit jeho symptomy.

Nejběžnějšími místy přenosu viru vzdušnou kapénkovou cestou jsou centra denní péče a školy, a to v důsledku těsné blízkosti mnoha dětí s oslabenou imunitou. „V období vyššího výskytu respiračních nákaz nedoporučuji návštěvu zábavních center či kulturních akcí. Ale neznamená to sedět doma. Naopak. Vhodnější je pobyt venku - procházky, ale i zimní sporty. Děti obvykle kvůli „špatnému“ počasí nechodí ven, přitom právě pobyt venku a otužování ve všech formách patří mezi nejsmysluplnější prevence,“ řekla MUDr. Kettmannová a dodala: „Ze seniorů jsou nejvíce ohrožené babičky a dědečkové, kteří hlídají své vnouče a jsou tak v kontaktu se školkovými infekty, které mohou mít u starších lidí s chronickým onemocněním komplikovaný průběh. Pro ně je homeopatická prevence ideálním řešením”.

V rámci rychlého uzdravení je v současné době přemíra léčby antibiotiky a antipyretiky, které v sobě nesou nežádoucí účinky pro náš organismus. „Antibiotika by v žádném případě neměla být indikována na tato virová onemocnění. Zde přichází právě na řadu účinná léčba homeopatickými léky, předepsaných dle přesných akutních symptomů,” doplnila MUDr. Budková.

Nedávno publikovaná studie EPI3 z Francie ukázala, že při léčbě nachlazení horních cest dýchacích u lékaře homeopata bylo použito 2x méně antibiotik a antipyretik (léky na snížení teploty) ve srovnání s pacienty v péči konvečních lékařů při srovnatelném výsledku léčby.

  

Homeopatie je přírodní, velmi účinná a přitom zcela bezpečná léčebná metoda. Cílem a posláním homeopatické léčby je obnovení zdraví a harmonie organismu, nikoli jen potlačování nepříjemných stavů, aniž by byla odstraněna jejich příčina.

Způsob užívání homeopatického přípravku závisí na typu potíží, které přípravek léčí a na lékové formě, ve které je homeopatický léčivý přípravek k dispozici. Homeopatické léčivé přípravky se rozpouštějí v ústech (vstřebávají se do těla ústní sliznicí), nezapíjí se a je doporučeno je užívat mimo jídlo.

U kojenců a malých dětí je zpravidla možné homeopatický léčivý přípravek rozpustit v malém množství vody. I v tomto případě platí, že je třeba vždy dodržovat pokyny odborníka, obecně však lze rozpustit 10 granulí nebo potřebný počet tablet v 1 dcl kojenecké vody a podávat dítěti po lžičkách v doporučených intervalech (1 dávka = 1 lžička). Každý den se připravuje stejným způsobem nový roztok.

U běžných indikací se obecně užívá 5 granulí 1-3x denně, u akutních stavů však může být dávkování častější, u některých onemocnění naopak méně časté. V každém případě platí, že doporučení odborníka je rozhodující a mělo by být dodrženo.

„Homeopatika při léčbě nachlazení lze kombinovat s bylinkovými čaji, odvary, inhalacemi, aromaterapií v různé podobě. Obvykle všem svým „maminkám“ doporučuji, aby používali aromaoleje na dezinfekci ovzduší během onemocnění nebo i preventivně, když děti ve školce kašlou,” řekla MUDr. Eva Kettmannová, ale dodala: „V případě přetrvávajících teplot, bolesti hlavy, uší, dutin atd. můžeme předpokládat sekundární bakteriální infekci a v případě potvrzení zánětlivých laboratorních ukazatelů, můžeme zvažovat terapii antibiotiky.”

Homeopatická prevence nachlazení dle MUDr. Kettmannové:

„Oscillococcinum 3x týdně v období zvýšeného výskytu nachlazení, podle potřeby i další homeopatika na míru (předepisuje odborník v homeopatii), dále například echinacea, grepové kapky, konzumace vitamínu D v přirozené formě (rybí tuk). Pozor všechno s mírou, obvykle doporučuji kůru na 4 až 6 týdnů.”

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2020 10:28

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze