Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nechutenství u psů alias IBD

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Dnes navazuji na svůj minulý článek a pokračuji na téma nespecifické záněty žaludku a střev, označované mezi veterináři jako „IBD“. Začíná to nevinným občasným ublinknutím a občas se objevuje hlenovitý konec trusu. Ve vážnějších případech s příměsí krve (může být i tvarovaný trus a krev je na něm vidět). Později propuká nechutenství, pejsek po nakrmení chodí nahrbený, protože ho bolí břicho, kručení v břiše, ublinkávání je častější, zápach z tlamy, apod.).

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Ráda bych zmínila jeden důležitý fakt a to jsou zuby a dásně. Pes je zcela závislý na nás a naší kontrole. Pokud zjistíme, že má náš pes sklony k paradentóze a zubnímu kameni, pak je zcela na nás, abychom s ním chodili na pravidelné prohlídky a odstraňování zubního kamene. Někteří majitelé ze strachu před zákrokem doslova nechávají zuby v tlamě vyhnít.

Nezapomeňte, že všechny ty bakterie, co má díky zánětu dásní pes v tlamě, potom polyká a dostávají se tak do žaludku a střev. A to je jen malý krůček k velkému problému! Málokdo totiž také ví, že udržovat zdravé zuby a dásně, znamená předcházet onemocnění vnitřních orgánů (srdce, ledviny, játra, atd.), což platí i u člověka.

Kromě nutného zaléčení antibiotiky či lépe chemoterapeutiky je velmi vhodné zapracovat na tom, aby náš pejsek lépe trávil. Aneb zdravé střevo = zdravý jedinec.

Nejprve zmíním podávání vhodného krmiva, které nezatěžuje trávicí trakt psa. Než se budete chtít vrátit ke granulkám, na které je Váš pes zvyklý, je třeba trávicí trakt zklidnit. Je však také možné, že právě granule Vašemu psovi příliš nesvědčí. Při léčení je tedy velmi vhodné podávat stravu výhradně vařenou či speciální dietní konzervy k tomu určené, pokud se nám nechce vařit. Volíme jeden druh libového masa – ideálně krůtí, ryba, telecí, králičí, jehněčí. Vyhneme se kuřecímu, hovězímu a vepřovému masu, které působí velmi často jako jeden z možných alergenů. Vše samozřejmě bez kostí. Jako přílohu volíme rýži – ideálně hnědou a přidáme vařenou mrkev. Podáváme po malých dávkách vícekrát za den spolu s léčivy. Samozřejmě pravidelně sledujeme stolici psa, jeho apetit a celkové chování.

Z homeopatik podáváme při akutním stavu zánětu žaludku a střev 1x denně od každého 5 granulí přímo do tlamy: Hepar sulfur 30C + Mercurius solubilis 30C + Arsenicum iodatum 30C a Histaminum 30C. Než se pejsek rozjí, určitě mu přidáme i velmi oblíbenou Chinu 15C, a to klidně 3x denně 5 granulí. China podporuje chuť k jídlu a je především lékem proti průjmu, kdy pes ztrácí tekutiny.

Až se nám pejsek stabilizuje a zklidní, což může trvat i několik dní, stačí podávat už jen Arsenicum iodatum 30C. A to v dávce 5 granulí 1x denně, frekvenci můžeme pomalu snižovat.

Na podporu chuti k jídlu u psů. Kteří se v jídle doslova „nimrají“ přidáme Lycopodium clavatum 15C, pokud bude krvavý trus, určitě podáme Ferrum phosphoricum 15C. Na bolestivost bříška je skvělé Antimonium crudum 15C. Můžeme kombinovat i se Siliceou 9C, která nám podpoří imunitu. Pro rychlejší rekonvalescenci nezkazíme nic, když budeme podávat 1x denně Arniku montanu 9C nebo Oscillococcinum.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 06:55

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze