Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

1, 2, 3...škytavka! A jak na ni?

Autor: Lucie Nestrašilová

Jednou večer mě můj čtyřletý syn zavolal do svého pokojíčku a řekl mi, že má škytavku. Doporučila jsem mu, ať se napije a lehne si, že ho škytavka přejde. Asi za půl hodinky jsem se opět blížila k jeho pokoji a slyším, jak si usínající syn pro sebe říká: „Když škytám, tak se musím se napít, když se napiju, tak už neškytám!!!“.

Ilustrační foto
Zdroj: Helena Andrlová

Od malého čtyřletého prcka to byla milá hláška a tak mi to nedalo a rozhodla jsem se zjistit, zda byla moje mateřská rada opravdu správná. Skutečně stále platí to, co nám říkaly naše babičky a maminky o škytavce? Funguje na ní opravdu jen pití vody? Čtěte dál a zjistíte, na co jsem přišla!

Jak lze vyléčit škytavku? A jaké jsou nejúčinnější domácí rady? Domácích metod je spousta, některé jsou hodně „bláznivé“ a tak jsem pro vás vybrala ty nejpoužitelnější:

1. Naplňte sklenici s vodou a vypijte ji najednou až do dna. Poté zadržte dech a ucpěte si přitom nos.

2. Naplňte sklenici vodou, ohněte se, kam až to jde, hlavu dejte směrem dolů, pak se opět napijte vody. Nepřestávejte u toho dýchat!

3. Metoda polykání – odstraňte těsné věci, které máte omotané kolem hrudníku. Uvolněte se. Po pár sekundách polykejte, a to zejména ve chvíli, kdy cítíte, že na vás škytavka jde. Trvalým polykáním může škytavka do 3 minut odeznít.

4. Zadržte úplně dech a vydržte tak dlouho, jak je to jen možné.

5. Metoda „říhání“ – napijte se většího množství vody, říhněte si a tento postup opakujte až do zastavení škytavky.

6. Narovnejte se a sedněte si tak, abyste se rovnými zády opírali o židli. Pomalu se ohněte ke kolenům, dejte ruce křížem - stejným způsobem, jako když letuška dává pokyn k pozici před nárazem. Vydržte to až do té doby, až vám to bude nepříjemné. Pak pomalu zmáčkněte ruce a zadržte dech na 5-10 sekund a uvolněte se. Tento postup opakujte nejméně 2 - 3 x. Pak se pomalu posaďte.

7. Dýchací metoda 1
Škytavka přichází v určitých intervalech (v rytmu) jako ... 1 ... 2 ... 3 ... škyt!!!... 1 ... 2 ... 3 ... škyt!!!...Pokuste se rozbít rytmus škytavky a… 1 ... 2 ... 3 ... (zadržet dech na tomto místě) ... 1 ... (dýchejte normálně) ... 2 ... 3 ... a škytavka bude pryč!

8. Dýchací metoda 2
Sedněte si do křesla, udělejte si pohodlí a uvolněte se.
Pomalu dýchejte, dokud máte pocit, že se nemůžete více nadechnout. Svůj dech prodlužte až do břicha. Následně zadržte dech na 30 vteřin. Vydechujte pomalu, až dokud jsou vaše plíce prázdné. Tento postup opakujte 4-5 krát, nebo dokud se nebudete cítit lépe.

9. Metoda kašle
Spočítejte si dobu mezi škytavkou.
Přibližně ve stejnou dobu, kdy by měla přijít škytavka, hlasitě zakašlejte nebo pokud to jde – zakřičte. Tento postup opakujte 3-4 x.

Zdroj: www.hpathy.com
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.4.2020 10:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze