Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak posílit imunitu? Přednáška nejen o homeopatii...

Autor: Redakce

Po přednášce MUDr. Formánkové v Praze máme za sebou další „premiéru“ – tentokrát pravou moravskou. Sešli jsme se s našimi čtenáři v útulných prostorách čajovny v Hodoníně. Zajímavá přednáška PharmDr. Jany Strieglerové „Homeopatie pro každý den“ se moc příjemně poslouchala u chutného čaje. Nosnou myšlenkou našeho setkání byla otázka, kterou si často klademe v chladném období roku: JAK POSÍLIT IMUNITU?

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

PharmDr. Strieglerová se podělila o své zkušenosti s prevencí podzimních infektů i s jejich léčbou z hlediska šetrného stravování a bylinné léčby. Nejvíce pozornosti věnovala nejčastěji používaným homeopatickým lékům k řešení různých potíží - rýma, kašel, bolest v krku, horečka…

V závěru dvouhodinové přednášky se přítomní měli možnost zeptat na konkrétní potíže. Dotazů bylo mnoho, tudíž se naše setkání prodloužilo o další hodinu. Ale času navíc nikdo z přítomných nelitoval:

„Zaujalo mě využití konvičky. Hned zítra si ji zakoupím. Velmi zajímavé byly pro mě rady o vhodných homeopatických lécích při horečce. Celkově byla přednáška obohacující a líbil se mi přístup paní doktorky a její „babičkovské“ rady…“

„Na přednášku jsem se velmi těšila, protože homeopatie je mi velmi blízká. Zaujalo mě používání nosní konvičky a krční Prieznitzův zábal. Některé názvy homeopatických přípravků pro mě byly nové a určitě je využijeme. Přednáška byla ucelená, přínosná a paní doktorka velmi příjemná. Budu se těšit na příští příležitost.“

„Novinkou pro mě bylo využití soli k nahřívání a oživila jsem si zapomenuté informace…“

"Díky za skvělou atmosféru a účast, ohlasy na přednášku jsou skvělé. A taky díky Andree Dovalové za zprostředkování besedy."

Každý si s sebou odnesl i informační brožurky vydané Homeopatickou lékařskou asociací, Okénka do světa homeopatie a další materiály, které již dlouhodobě chystáme pro širokou veřejnost. Nadšení všech zúčastněných vyvolalo také diskuzi o možnosti pokračování cyklu přednášek. O termínech dalších setkání Vás budeme informovat na našem facebookovém profilu.

   

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.5.2020 10:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze