Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Citlivé zažívání u psů a případná intolerance versus alergie

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V současnosti stále více přibývají problémy s trávením u psů. Setkávám se čím dál více s průjmy, zvracením, plynatostí, bolestí bříška a střev a v neposlední řadě nechutenstvím. Zejména pak u miniaturních nebo malých plemen bez ohledu na pohlaví či věk. Dle mého názoru k tomu určitě přispívá granulovaná strava, která trávicí trakt psa celkově zatěžuje (ikdyž je sebekvalitnější) mnohem více, než strava vařená či syrová. Dále stereotyp, který vede velmi často k nechutenství. Psům podáváme celý život stereotypní stravu a pak se divíme, že se z nich stávají alergici či psi, kteří trpí potravní intolerancí.

 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Potravinová alergie a potravinová intolerance není totéž. V čem je tedy rozdíl?

U potravinové alergie tělo vyhodnotí určitou potravinu jako cizorodé těleso. Nejčastěji je postižena kůže. Pes se často drbe, může se objevit i výsev různých pupínků a stroupků. Potravinová alergie souvisí s imunitním systémem. Nelze ji vyléčit, ale můžeme ji ovlivňovat a řídit. Nejčastějšími alergeny bývají proteiny – hovězí maso spolu s kuřecím, mléko, vejce, kukuřice, pšenice, soja. Naopak nejméně alergizující je pak jehněčí, maso z divočiny nebo z lososa.

U potravinové intolerance, která nesouvisí s imunitním systémem je velmi nízká či žádná schopnost strávit určitý druh potravy. Pes dále může mít průjem, zvrací, může se objevit zánět žaludku a střev. 

U jedince se mohou klidně vyskytovat obě varianty naráz!

Moje homeotipy:

  • V případě potravinové alergie se mi u psů, kteří dobře přijímají potravu, lépe řečeno jí doslova hltají a zároveň se často i drbou, osvědčilo Arsenicum album 9C, kdy podám 15 minut před jídlem a po jídle 2 kuličky přímo do tlamky. Dále podávám Calcareu sulfuricu v ředění 15C nebo 30C, která řeší drbání.
  • Pokud pejsek po jídle trpí bolestmi břicha (poznáte, že chodí nahrbeně, dlouho mu trvá než si odříhne), podávám 2x denně 15 minut před jídlem Antimonium crudum 9C spolu s Nux vomicou 9C.
  • V případě, že je naopak pejsek v jídle pomalý, nimrá se v něm, podám 15 minut před jídlem 2x denně po dvou granulkách Lycopodium clavatum 15C.
  • V případě, že se objevuje ve stolici krev (ať už světlá či tmavá natrávená), či pejsek častěji ublinkává během dne, neprodleně vyhledejte veterinárního lékaře. Jako podpůrnou léčbu můžete pejskovi podat Ferum phosphoricum 15C, Lycopodium clavatum 15C a Histamine 30C.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.6.2020 14:09

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze