Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Harpagophytum procumbens - málo známý, málo používaný, málo popisovaný, leč dostupný..

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Je to homeoptický lék rostlinného původu, užívaný na bolesti pohybového aparátu. Harpagofyt, nazývaný také čertův dráp, se vyskytuje pouze v pouštích jihozápadní Afriky. V tamním lidovém léčitelství se již odedávna s úspěchem používá v terapii bolesti a zánětů pohybového aparátu. Cenné účinné látky se vyskytují ve vedlejších zásobních kořenech.

Ilustrační foto

Homeopatický lék Harpagophytum procumbens užíváme na degenerativní a zánětlivá onemocnění kloubů /včetně psoriatické artritidy/, na potíže s meziobratlovými ploténkami, na revmatická onemocnění kloubů i svalů, při m. Bechtěrev, na dnu.

Hlavní klinická indikace jsou problémy vyplývající z revmatických změn malých kloubů - karpálních, metakarpálních a falangeálních, na zánětlivé záchvatovité zhoršení u pacientů postižených artrózou. Také na stavy, kdy se střídá ekzém s projevy progresivního revmatického postižení

Německý homeopat začátku 20. století BEHAM napsal o zkoušce léku Harpagophytum: "...při specifickém účinku tohoto léku je pro mě rozhodující obraz mnohých, kteří hledali léčbu a už se nemohli pohybovat bez cizí pomoci a po ní mohli vděčně odložit berle nebo hole. Neexistuje jiná komplexní léčba koxartrózy a podobných degenerativních onemocnění, ani žádný prostředek pro revmatickou skupinu, po kterém bych viděl tolik dobrého..."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 10:17

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze