Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Harpagophytum procumbens - málo známý, málo používaný, málo popisovaný, leč dostupný..

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Je to homeoptický lék rostlinného původu, užívaný na bolesti pohybového aparátu. Harpagofyt, nazývaný také čertův dráp, se vyskytuje pouze v pouštích jihozápadní Afriky. V tamním lidovém léčitelství se již odedávna s úspěchem používá v terapii bolesti a zánětů pohybového aparátu. Cenné účinné látky se vyskytují ve vedlejších zásobních kořenech.

Ilustrační foto

Homeopatický lék Harpagophytum procumbens užíváme na degenerativní a zánětlivá onemocnění kloubů /včetně psoriatické artritidy/, na potíže s meziobratlovými ploténkami, na revmatická onemocnění kloubů i svalů, při m. Bechtěrev, na dnu.

Hlavní klinická indikace jsou problémy vyplývající z revmatických změn malých kloubů - karpálních, metakarpálních a falangeálních, na zánětlivé záchvatovité zhoršení u pacientů postižených artrózou. Také na stavy, kdy se střídá ekzém s projevy progresivního revmatického postižení

Německý homeopat začátku 20. století BEHAM napsal o zkoušce léku Harpagophytum: "...při specifickém účinku tohoto léku je pro mě rozhodující obraz mnohých, kteří hledali léčbu a už se nemohli pohybovat bez cizí pomoci a po ní mohli vděčně odložit berle nebo hole. Neexistuje jiná komplexní léčba koxartrózy a podobných degenerativních onemocnění, ani žádný prostředek pro revmatickou skupinu, po kterém bych viděl tolik dobrého..."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 19:44

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze