Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Stres z nového člena rodiny

Autor: Petra Sumeráková

Stresových spouštěčů je samozřejmě mnoho a jedním z těch častých je u psů narušení jejich osobního teritoria tím, že jim do domácnosti a jejich "smečky" přibude nový člen. Je zcela jedno zda-li se jedná o dalšího zvířecího miláčka - nový pes, kočka nebo miminko či třeba přistěhování babičky, dědečka, kteří potřebují speciální péči. Zkrátka možností, kdy se rodina rozroste je mnoho a ne každý pes se s tím zvládne vyrovnat v klidu a bez problémů.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Léky číslo jedna jsou samozřejmě trpělivost a čas. S novou situací se pes zkrátka potřebuje vyrovnat, zvyknout si a pakliže se jedná dokonce o staršího jedince, je třeba počítat s tím, že to nebude z minuty na minutu, dokonce ani ze dne na den.

V takových případech můžeme sáhnout po přírodní pomoci a použít homeopatika a bachovy esence.

Homeopatika používáme dle signálů, které pes vykazuje:

  • Pokud je z celé situace úzkostný, třese se a je nejistý, použijme Arsenicum album 30C - 2x denně 5 granulí
  • V případě velkého neklidu, roztěkanosti, pobíhání sem a tam – neví co se děje a proč se to děje, může být přítomen i průjem, podejme lék Argentum nitricum 15C, a to 2-3x denně 5 granulí
  • V případě vzteklosti, zlosti až agresivity můžete vyzkoušet Staphysagrii 30C - 5 granulí 3x denně

Velkou pomocnou ruku nám podají bachovy esence:

  • Vlašský ořech - všeobecně na vyrovnání se změnami
  • Žlutá vrba - při vzdoru, když pes začne dělat naschvály typu nemístného močení, ničení věcí, atd.
  • Žebratka bahenní - léči rezervovanost, usnadňuje sociální kontakty, pokud pes couvá při setkání s novým členem rodiny
  • Vinná réva - pro všechna zvířata, která si agresivně hájí své teriotorium

Bachovy esence lze míchat - ideálně 5 esencí max. však 7!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.5.2020 06:50

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze