Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Střední ucho

Autor: Redakce

Zánět středního ucha – strašák maminek předškolních dětí. Nejčastější příčinou otitidy bývají infekce horních cest dýchacích. Zejména, když se dítě nedokáže pořádně vysmrkat. Dalším z rizikových faktorů opakovaných zánětů středního ucha bývá i snížená imunita, alergie, či zvětšená nosní mandle. Čím dříve se první zánět středouší objeví, tím je pravděpodobnost jeho výskytu v budoucnosti vyšší.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Riziko otitidy souvisí i s ročním obdobím a s pobytem dítěte v kolektivu. Pomohou i v případě opakovaných zánětů středouší homeopatické léky? Na to se ptá také naše čtenářka.

„Dobrý den, ráda bych se zeptala na problematiku zánětu středního ucha v kombinaci s úzkým zvukovodem a zvětšenou nosní mandlí. Osmiletá dcera trpí od cca 3,5 roku na zánět středního ucha – nejvíce u pravého ouška. Záněty řešíme každoročně nejčastěji od května do října. Většinou nejsou spojeny se zimou a nachlazením. Objevují se spíše, když je teplo. Dcera má při zánětu rýmu, ale pouze obyčejný vodnatý výtok z nosu. Včera jsme byly na ORL, protože před týdnem si dcera opět stěžovala na ucho. Nakapala jsem Otobacid a jely jsme do FN. Tam ouško vyčistili, nakonec nebylo nutné píchání, ale na kontrole u naší paní doktorky na ORL řešíme od června po samovolném prasknutí zánětu "špatně slyšící" pravé ouško. Je jakoby zalehlé, takže včera byla provedena kontrola sondou nosem a paní doktorka chce nechat vyndat zvětšenou nosní mandli. Nedá se tento stav nějak řešit homeopatickými léky? Já ani manžel nejsme moc pro vyndání mandlí, ač nás paní doktorka upozornila, že několik případných dalších píchnutí v kombinaci s úzkým zvukovodem může klidně vést k tomu, že dcera na ucho přestane slyšet úplně. Děkuji za informace.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Věra Budková, tvář naší homeopatické poradny:

„Dobrý den, řešení léčby homeopatickými léky je více než nadějné. Po dobu nejméně tří měsíců podávejte dceři:
KALIUM MURIATICUM 15 C – 3x denně 5 granulí,
APIS MELLIFICA 30 C – 2x denně 5 granulí,
SILICEA 15 C – 5 granulí večer třikrát týdně (pondělí, středa, pátek).
Každou sobotu podejte jednu tubu OSCILLOCOCCINA.

Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.10.2020 21:43

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze