Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické léky na chřipku a jako prevence akutních zánětů horních cest dýchacích – výsledky klinické studie

Autor: Externí zdroj

Chřipka si stále vybírá svou daň, účinnost antivirotik je dosud předmětem diskuzí a zejména děti jsou náchylné ke komplikacím po nákaze. To vedlo brazilské vědce k hledání nové preventivní léčby chřipky, která by byla vhodná také z hlediska bezpečnosti. Zkoumali homeopatické léky.

Ilustrační foto

Badatelé vybrali v brazilském veřejném zdravotním systému 600 ročních až pětiletých dětí a zařadili je do experimentu, při němž jim podávali buď InfluBio (konvenční lék), placebo, nebo polykomponentní homeopatický lék (směs homeopatických léků, které jsou obvykle používány při léčbě a prevenci chřipky).

I když počet nakažených v dalším roce byl nízký, tyto tři skupiny dětí se lišily. Ve skupině užívající homeopatické léky nebylo žádné nakažené dítě, ve skupině s lékem InfluBio onemocnělo jedno a ve skupině užívající placebo tři.

Vědci došli k závěru: „Z těchto výsledků vyplývá, že užívání homeopatických léků minimalizuje počet dětí nakažených chřipkou a akutními záněty dýchacích cest. To znamená, že by měl být v dalších studiích prozkoumán profylaktický potenciál homeopatie.”

Překlad: Mgr. Helena Procházková
Zdroj:
http://homeopathyplus.com/study-homeopathy-for-flu-and-urti-prevention/

Homeopathic medicines for prevention of influenza and acute respiratory tract infections in children: blind, randomized, placebo-controlled clinical trial (Homeopatické léky jako prevence chřipky a akutních zánětů dýchacích cest u dětí: slepý, randomizovaný klinický experiment kontrolovaný placebem), výsledky studie dostupné z: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26828000

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 07:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze