Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické léky na chřipku a jako prevence akutních zánětů horních cest dýchacích – výsledky klinické studie

Autor: Externí zdroj

Chřipka si stále vybírá svou daň, účinnost antivirotik je dosud předmětem diskuzí a zejména děti jsou náchylné ke komplikacím po nákaze. To vedlo brazilské vědce k hledání nové preventivní léčby chřipky, která by byla vhodná také z hlediska bezpečnosti. Zkoumali homeopatické léky.

Ilustrační foto

Badatelé vybrali v brazilském veřejném zdravotním systému 600 ročních až pětiletých dětí a zařadili je do experimentu, při němž jim podávali buď InfluBio (konvenční lék), placebo, nebo polykomponentní homeopatický lék (směs homeopatických léků, které jsou obvykle používány při léčbě a prevenci chřipky).

I když počet nakažených v dalším roce byl nízký, tyto tři skupiny dětí se lišily. Ve skupině užívající homeopatické léky nebylo žádné nakažené dítě, ve skupině s lékem InfluBio onemocnělo jedno a ve skupině užívající placebo tři.

Vědci došli k závěru: „Z těchto výsledků vyplývá, že užívání homeopatických léků minimalizuje počet dětí nakažených chřipkou a akutními záněty dýchacích cest. To znamená, že by měl být v dalších studiích prozkoumán profylaktický potenciál homeopatie.”

Překlad: Mgr. Helena Procházková
Zdroj:
http://homeopathyplus.com/study-homeopathy-for-flu-and-urti-prevention/

Homeopathic medicines for prevention of influenza and acute respiratory tract infections in children: blind, randomized, placebo-controlled clinical trial (Homeopatické léky jako prevence chřipky a akutních zánětů dýchacích cest u dětí: slepý, randomizovaný klinický experiment kontrolovaný placebem), výsledky studie dostupné z: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26828000

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.7.2019 07:12

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze