Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zájem lidí o homeopatii roste!

Autor: Redakce

Čtyři z pěti Čechů (tedy až 82%) ve věku 18–55 let znají pojem homeopatická léčba. Více než 40% homeopatika zná i z vlastní zkušenosti. To vyplývá z aktuální studie, kterou si nechala zpracovat Homeopatická lékařská asociace, aby srovnala vývoj homeopatie v České republice v průběhu uplynulých 5 let. 

Ilustrační foto

Z výsledků aktuálního průzkumu realizovaného agenturou MindBridge Consulting vyplývá, že: "S přibývajícím věkem se dostavují znalosti a zkušenosti, ale i důvody k hledání vhodných prostředků k léčbě přibývajících onemocnění a potíží. Podle očekávání tedy i znalost homeopatik roste s věkem, a to i ta aktivní – tedy znalost na základě vlastní zkušenosti. Mezi těmi, kteří vyzkoušeli homeopatika, jednoznačně dominují ženy,“ řekl našemu portálu Tomáš Kravka, Executive Director z MindBridge Consulting a.s..

Homeopatii začínají lidé používat nejčastěji na doporučení svých známých nebo lékaře, což je pozitivní zjištění, neb svědčí o tom, že se lidé rozhodují na základě pozitivních zkušeností od lidí ze svého blízkého okolí nebo doporučení odborníka, který používá homeopatii v rámci své praxe. Hodnocení vývoje vlastního postoje vůči homeopatii za posledních 5 let vyznívá rovněž poměrně slibně. Až 31% respondentů hodnotí vývoj jako pozitivnější, naopak jen 9% dotazovaných vidí svůj postoj k homeopatii jako horší, než byl před cca 5 lety.

Znalost homeopatie roste s vyšším věkem, vyšším vzděláním i velikostí místa bydliště. Nejlepší znalosti o homeopatii mají lidé z větších měst. 25% uživatelů homeopatii používá (pro sebe nebo pro někoho blízkého) déle než 5 let. Zásadním důvodem pro používání homeopatické léčby je fakt, že homeopatická léčba je přírodní a bez vedlejších účinků. Jedním z faktorů je i důvěra v doporučení lékaře, což je velmi pozitivní trend.

Zajímavým ukazatelem jsou důvody, proč lidé nepoužívají homeopatickou léčbu. 23% respondentů uvedlo, že ji dostatečně nezná, 19% že nebývají nemocní. Nejčastěji komunikovaný důvod odpůrců homeopatické léčby, tedy že nebyla prokázána její účinnost, uvádí pouhých 16% tazatelů, což je až třetí důvod v pořadí...

Redakční radu Světa homeopatie potěšil fakt, že klesá podíl těch, kteří jsou nespokojeni s množstvím resp. s dostupností informací. Věříme, že tomuto faktoru pomohl vznik našeho webového portálu, který se snaží objektivně pod dohledem odborníků, sdílet zkušenosti lékařů, zdravotníků, ale i našich čtenářů. Náš portál totiž v průběhu více než 5ti let své existence zaznamenává stále rostoucí návštěvnost jak samotného portálu, tak i výrazný nárůst příznivců našeho facebookového profilu. Trvalý vzestup zaznamenávají i naše internetové poradny. 

Z průzkumu dále vyplynulo, že o účinnosti homeopatických přípravků je zcela přesvědčeno 12% dotázaných, za spíše účinné je označuje dalších 57% lidí.

Nejčastěji je homeopatie volena zejména k léčbě nemocí zimního období (47%). Zhruba pětina uživatelů ji používá na léčbu kožních problémů, stejně velký podíl volí homeopatii v případě alergií, rovněž tak i jako prevenci.

Průzkum dělala v červnu 2016 agentura MindBridge Consulting a.s. se vzorkem internetové populace ve věku 18-55 let.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 12:54

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze