Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Dárek, co potěší a pohladí tělo i duši

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Dárky mám ráda. Velmi ráda je dávám i dostávám. Už jako malá holka jsem vyráběla dárečky a nejvíc se těšila, jak se na ně bude mnou obdarovaný tvářit. Začínalo to maminkou, babičkama a pak přišly kamarádky. Dodnes mi velmi záleží na tom, aby byl dárek mnou darovaný hezký, praktický, s láskou a péčí vytvořený, krásně zabalený a aby nebyl "na obtíž". 

Ilustrační foto
Zdroj: PharmDr. Jana Strieglerová

Často navštěvujeme přátele, kamarády i rodinu. Nerada chodím jen tak, bez ničeho, proto pořád vymýšlím, co přinést sebou. Většinou upeču nějakou buchtu, domácí chleba nebo muffiny. Ale dárek, který opravdu ještě nikdy nezklamal, jsou ořechy naložené v medu. Příprava je velmi jednoduchá. Hezkou skleničku naplníme oříškama a zalijeme medem, nejlépe od včelaře. Ořechy mohou být jednodruhové nebo směs (mandle, lískové, vlašské,...). Tento dárek ocení opravdu všichni (kromě alergiků na med a ořechy). Moc hezky vypadá, když víčko přikryjeme hezkým kouskem látky a zavážeme lýkem nebo mašlí.

Do výrobního procesu můžeme zapojit i děti. Naši kluci rádi vyrábí tuto dobrotu pro paní učitelky i kamarády. Podarovat někoho takovým dárkem znamená, že věnujete energii i čas na přípravu, můžete podpořit místní včelaře, darujete kus zdraví a víte, že tento výrobek nezatíží životní prostředí.

Ořechy obsahují zdravé nenasycené mastné kyseliny, a to hlavně omega – 3, které podporují činnost mozku, mají ochranné účinky na cévy a celý kardiovaskulární systém. Dále jsou velmi bohaté na energii a vitamin E, skupinu vit.B, hořčík, měď a zinek.

Med byl už ve starém Egyptě požíván jako léčivo. Pro své protizánětlivé a antibakteriální účinky byl užíván vnitřně i zevně (na rány, popáleniny). Je to takové přírodní antibiotikum. Med obsahuje spoustu aktivních látek – enzymů a minerálů. Hlavní složkou medu je ale cukr – fruktóza a glukóza. Proto med působí jako okamžitý zdroj energie a je dobré si při jeho konzumaci připomenout i to, co říkal slavný lékař Paracelsus – že každá látka může být lék i jed, vždy závisí na dávce. Proto i medové mlsání je dobré mít pod kontrolou.

Jedno lidové přísloví také říká "jedna lžička medu z rána, ke zdraví je vstupní brána".

Přeji příjemné vyrábění i mlsání:-)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 06:29

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze