Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dárek, co potěší a pohladí tělo i duši

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Dárky mám ráda. Velmi ráda je dávám i dostávám. Už jako malá holka jsem vyráběla dárečky a nejvíc se těšila, jak se na ně bude mnou obdarovaný tvářit. Začínalo to maminkou, babičkama a pak přišly kamarádky. Dodnes mi velmi záleží na tom, aby byl dárek mnou darovaný hezký, praktický, s láskou a péčí vytvořený, krásně zabalený a aby nebyl "na obtíž". 

Ilustrační foto
Zdroj: PharmDr. Jana Strieglerová

Často navštěvujeme přátele, kamarády i rodinu. Nerada chodím jen tak, bez ničeho, proto pořád vymýšlím, co přinést sebou. Většinou upeču nějakou buchtu, domácí chleba nebo muffiny. Ale dárek, který opravdu ještě nikdy nezklamal, jsou ořechy naložené v medu. Příprava je velmi jednoduchá. Hezkou skleničku naplníme oříškama a zalijeme medem, nejlépe od včelaře. Ořechy mohou být jednodruhové nebo směs (mandle, lískové, vlašské,...). Tento dárek ocení opravdu všichni (kromě alergiků na med a ořechy). Moc hezky vypadá, když víčko přikryjeme hezkým kouskem látky a zavážeme lýkem nebo mašlí.

Do výrobního procesu můžeme zapojit i děti. Naši kluci rádi vyrábí tuto dobrotu pro paní učitelky i kamarády. Podarovat někoho takovým dárkem znamená, že věnujete energii i čas na přípravu, můžete podpořit místní včelaře, darujete kus zdraví a víte, že tento výrobek nezatíží životní prostředí.

Ořechy obsahují zdravé nenasycené mastné kyseliny, a to hlavně omega – 3, které podporují činnost mozku, mají ochranné účinky na cévy a celý kardiovaskulární systém. Dále jsou velmi bohaté na energii a vitamin E, skupinu vit.B, hořčík, měď a zinek.

Med byl už ve starém Egyptě požíván jako léčivo. Pro své protizánětlivé a antibakteriální účinky byl užíván vnitřně i zevně (na rány, popáleniny). Je to takové přírodní antibiotikum. Med obsahuje spoustu aktivních látek – enzymů a minerálů. Hlavní složkou medu je ale cukr – fruktóza a glukóza. Proto med působí jako okamžitý zdroj energie a je dobré si při jeho konzumaci připomenout i to, co říkal slavný lékař Paracelsus – že každá látka může být lék i jed, vždy závisí na dávce. Proto i medové mlsání je dobré mít pod kontrolou.

Jedno lidové přísloví také říká "jedna lžička medu z rána, ke zdraví je vstupní brána".

Přeji příjemné vyrábění i mlsání:-)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2020 10:40

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze