Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tvrdá voda. Má vliv na naše zdraví?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Tvrdost vody je dána obsahem rozpuštěných minerálů - ty voda získává z prostředí, kterým protéká. Může být přechodná nebo trvalá. Přechodná tvrdost je způsobena rozpuštěným hydrogenuhličitanem vápenatým a lze ji varem odstranit (vzniká pak vodní kámen). Trvalá tvrdost vody má původ ve zvýšeném obsahu chloridů, síranů, dusičnanů a křemičitanu. Tuto tvrdost vody nelze varem odstranit, na trhu je ale možno sehnat několik přístrojů, které umí uvedené minerály z vody odfiltrovat.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Tvrdá voda není hygienicky závadná a její pití není zdraví škodlivé, nehrozí nám tvrdnutí cév a nemůže ani za vznik zubního kamene☺. Může nám ale vadit bělavý povlak na čaji či kávě, nebo trochu planá chuť zeleniny. Tvrdá voda není tak chutná jako voda měkčí, hůře se v ní pere a vysušuje pokožku. Zdravá kůže se takovému vysušení dokáže celkem dobře ubránit (pokud to ovšem s hygienou nemyslíte přespříliš vážně a nekoupete se 3x denně).

Většina pitné vody z kohoutku je tvrdá, někde více, někde méně. U novorozenců bych radila nekoupat denně, radí to i někteří pediatři.

Na druhou stranu ale nemůžeme tvrdou vodu vinit z ekzémů, tady je problém jinde a promazávání ho nezlepší. Je třeba udělat pořádek „uvnitř“ organizmu, kůže to pak sama snadno zvládne. U závažných forem ekzémů ale může příliš tvrdá voda kožní potíže zhoršovat. V takových případech bych doporučovala převařenou vodu, kterou nakonec koupání kůži opláchneme. Ideální by samozřejmě byla voda měkká – tzn. voda, která obsahuje minerálů méně (voda filtrovaná přes „změkčovače“ vody). Bez minerálů je také voda dešťová, ta je ale v dnešní době bohužel většinou znečištěná.

Tvrdost vody lze zjistit na informačních linkách dodavatelů pitné vody, na internetu existuje i mapa tvrdosti vody. Pokud tedy netrpíte závažnějšími formami ekzémů, není třeba tvrdost vody řešit. V opačném případě doporučuji vodu převařenou nebo filtrovanou.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:29

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze