Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tvrdá voda. Má vliv na naše zdraví?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Tvrdost vody je dána obsahem rozpuštěných minerálů - ty voda získává z prostředí, kterým protéká. Může být přechodná nebo trvalá. Přechodná tvrdost je způsobena rozpuštěným hydrogenuhličitanem vápenatým a lze ji varem odstranit (vzniká pak vodní kámen). Trvalá tvrdost vody má původ ve zvýšeném obsahu chloridů, síranů, dusičnanů a křemičitanu. Tuto tvrdost vody nelze varem odstranit, na trhu je ale možno sehnat několik přístrojů, které umí uvedené minerály z vody odfiltrovat.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Tvrdá voda není hygienicky závadná a její pití není zdraví škodlivé, nehrozí nám tvrdnutí cév a nemůže ani za vznik zubního kamene☺. Může nám ale vadit bělavý povlak na čaji či kávě, nebo trochu planá chuť zeleniny. Tvrdá voda není tak chutná jako voda měkčí, hůře se v ní pere a vysušuje pokožku. Zdravá kůže se takovému vysušení dokáže celkem dobře ubránit (pokud to ovšem s hygienou nemyslíte přespříliš vážně a nekoupete se 3x denně).

Většina pitné vody z kohoutku je tvrdá, někde více, někde méně. U novorozenců bych radila nekoupat denně, radí to i někteří pediatři.

Na druhou stranu ale nemůžeme tvrdou vodu vinit z ekzémů, tady je problém jinde a promazávání ho nezlepší. Je třeba udělat pořádek „uvnitř“ organizmu, kůže to pak sama snadno zvládne. U závažných forem ekzémů ale může příliš tvrdá voda kožní potíže zhoršovat. V takových případech bych doporučovala převařenou vodu, kterou nakonec koupání kůži opláchneme. Ideální by samozřejmě byla voda měkká – tzn. voda, která obsahuje minerálů méně (voda filtrovaná přes „změkčovače“ vody). Bez minerálů je také voda dešťová, ta je ale v dnešní době bohužel většinou znečištěná.

Tvrdost vody lze zjistit na informačních linkách dodavatelů pitné vody, na internetu existuje i mapa tvrdosti vody. Pokud tedy netrpíte závažnějšími formami ekzémů, není třeba tvrdost vody řešit. V opačném případě doporučuji vodu převařenou nebo filtrovanou.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 07:30

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze