Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Opět je tu podzim…

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Podzim je tu a nám nezbývá nic jiného, než si připravit teplejší svetry, bundy a čepice.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V zářijových a říjnových dnech se snad ještě sem tam vynoří vzpomínka na prázdniny, ale po letním nicnedělání nás čekají dny plné práce a povinností. Cítíme to všichni – úkolů je víc, rytmus všedních dní nabírá na rychlosti. Běžíme, utíkáme, spěcháme. Stáváme se pak nesoustředěnými, děláme věci „jen tak, aby to bylo“ a nemáme čas se zastavit. Zdravotní problémy pak na sebe nenechají dlouho čekat: v důsledku stresu máme potíže se spaním, jsme podráždění, bolí nás záda, kříž, klouby, nohy a jsme méně odolní vůči nemocem.

Podzim má být ale o něčem jiném.

Když se soustředěně zadíváme na přírodu, vidíme, jak se mění. Rána jsou chladná (a nám se z teplých postelí ani nechce ven), častěji fouká vítr, ze stromů padají listy, které pod nohama krásně šustí, vše usychá. Jsme vděční za každý den, kdy jsme obdařeni paprsky sluníčka, protože víme, že nás bude čekat více tmavých dní…

Právě pohledem do přírody můžeme vědomě posilovat svou imunitu. Nalaďme se na podzimní klid a harmonii:

  • Pravidelně relaxujme. Relaxační techniky pomáhají zbavit tělo napětí.
  • Vyhraďme si čas na odpočinek.
  • Sledujme svou stravu, vyhýbejme se přídavným látkám. Upřednostňujme čerstvé, neupravované potraviny. Ajurvéda například doporučuje jíst v chladných, suchých dnech jídla vyrovnávající Vátu (basmati rýže, cibule, česnek, sladké a šťavnaté ovoce – nejlépe dušené, luštěniny, ghí, mungo fazole, ořechy) a v sychravém a vlhkém počasí ta, která vyrovnávají Kaphu (jáhly, pohanka, basmati rýže, listová zelenina, trpké ovoce).
  • Vyplatí se občas zařadit „detoxikační den“.
  • Provádějme dechová cvičení. Snažme se dostat se do stavu vnitřní rovnováhy, ztišme své myšlenky.
  • Pravidelně cvičme, najděme si vhodný způsob cvičení, který nás naplňuje radostí.
  • Pobývejme co nejvíce času venku – ve volné přírodě, choďme na výlety a procházky.
  • Vyhýbejme se chladu, oblékejme se teple. Nejvíce tepla ztrácíme hlavou a nohami, proto pamatujme na teplé ponožky a čepice (držme se moudrosti našich předků: „Po svatém Matouši čepici na uši…“). I když nám módní trendy diktují často něco jiného, ženy ať dávají pozor na teplo v křížové oblasti.
  • Začínejme den se ztišením, meditací, rozjímáním, uvědoměním si sebe sama. Pomůže nám to zůstat v rovnováze po celý den.

Jako první krok k uvědomění si začátku klidnějšího období roku oslavme příchod podzimu společně doma v rodině. Najděme si den, který se nám bude všem líbit, zvolme příjemné místo a postavme si třeba oltářík z hroznů, s dýněmi, větvičkami šípků a suché trávy. Můžeme také vytvořit s dětmi podzimního strašáka či skřítka – strážce zahrádky (balkónu, nebo ochránce pokojových kytek).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 12:21

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze