Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

RAO u koně

Autor: MVDr. Miroslava Daňková

Byla jsem oslovena majitelkou staršího koníka, který má již 14 dní problém s příjmem krmiva. Nechce žrát téměř nic. Zuby má v pořádku, teplotu zvýšenou nemá, ale už několik let je dušný. Je prostě „smutný“. Stojí v boxe bez zájmu o okolí, trochu si ukousne sena, ale víc nic. Má 23 let, po ránu se obtížně rozchází. Výrazně se zhoršil jeho výživný stav. Majitelka by chtěla něco na „povzbuzení“ a zvýšení chuti k žrádlu.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

U koní s RAO (Recurrent Airway Obstruction) bývá problém s nedostatečným okysličením organismu. Jedná se o chronickou bronchitidu koní starších 6 let. Dochází ke konstrikci bronchů, edému sliznice a zvýšení sekrece sliznice. Onemocnění se nedá zcela vyléčit. Dobrým managementem se dají omezit recidivy na minimum. Nutné je dobře větrané ustájení, ideálně venkovní box. Dále namáčení sena a bezprašná podestýlka. Koně, kteří mají dechovou tíseň, mají poté problém s příjmem krmiva. Kůň stojí s roztaženými nozdrami, do dýchání výrazně zapojuje břišní lis. U příjmu krmení nezbývá tolik prostoru pro dostatečné dýchání.

U tohoto koníka byl požadavek od majitelky zkusit pouze doplňkovou terapii, odmítala prozatím terapii kortikosteroidy. Byla nasazena homeopatika: Lobelia inflata 9C, Poumon histamine 15C, Phosphorus 15C a Rhus toxicodendron 15C 3x denně a Carbo vegetabilis 9C 2x denně. Pro podporu příjmu krmiva a vrácení „chuti do života“ byla použita směs Bachových esencí: Olive, Gentian, Gorse, Hornbeam, Wild Rose 4x denně 4 kapky.

Podle informací od majitelky byl koník již během několika dní dechově komfortnější a začal přijímat krmivo. Po 14 dnech byl příjem krmiva zcela normální, koník veselý, aktivní a jeho výživný stav velmi dobrý.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Daňková

Autor: MVDr. Miroslava Daňkováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 20:37

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze