Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

RAO u koně

Autor: MVDr. Miroslava Daňková

Byla jsem oslovena majitelkou staršího koníka, který má již 14 dní problém s příjmem krmiva. Nechce žrát téměř nic. Zuby má v pořádku, teplotu zvýšenou nemá, ale už několik let je dušný. Je prostě „smutný“. Stojí v boxe bez zájmu o okolí, trochu si ukousne sena, ale víc nic. Má 23 let, po ránu se obtížně rozchází. Výrazně se zhoršil jeho výživný stav. Majitelka by chtěla něco na „povzbuzení“ a zvýšení chuti k žrádlu.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

U koní s RAO (Recurrent Airway Obstruction) bývá problém s nedostatečným okysličením organismu. Jedná se o chronickou bronchitidu koní starších 6 let. Dochází ke konstrikci bronchů, edému sliznice a zvýšení sekrece sliznice. Onemocnění se nedá zcela vyléčit. Dobrým managementem se dají omezit recidivy na minimum. Nutné je dobře větrané ustájení, ideálně venkovní box. Dále namáčení sena a bezprašná podestýlka. Koně, kteří mají dechovou tíseň, mají poté problém s příjmem krmiva. Kůň stojí s roztaženými nozdrami, do dýchání výrazně zapojuje břišní lis. U příjmu krmení nezbývá tolik prostoru pro dostatečné dýchání.

U tohoto koníka byl požadavek od majitelky zkusit pouze doplňkovou terapii, odmítala prozatím terapii kortikosteroidy. Byla nasazena homeopatika: Lobelia inflata 9C, Poumon histamine 15C, Phosphorus 15C a Rhus toxicodendron 15C 3x denně a Carbo vegetabilis 9C 2x denně. Pro podporu příjmu krmiva a vrácení „chuti do života“ byla použita směs Bachových esencí: Olive, Gentian, Gorse, Hornbeam, Wild Rose 4x denně 4 kapky.

Podle informací od majitelky byl koník již během několika dní dechově komfortnější a začal přijímat krmivo. Po 14 dnech byl příjem krmiva zcela normální, koník veselý, aktivní a jeho výživný stav velmi dobrý.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Daňková

Autor: MVDr. Miroslava Daňkováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:22

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze