Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

RAO u koně

Autor: MVDr. Miroslava Daňková

Byla jsem oslovena majitelkou staršího koníka, který má již 14 dní problém s příjmem krmiva. Nechce žrát téměř nic. Zuby má v pořádku, teplotu zvýšenou nemá, ale už několik let je dušný. Je prostě „smutný“. Stojí v boxe bez zájmu o okolí, trochu si ukousne sena, ale víc nic. Má 23 let, po ránu se obtížně rozchází. Výrazně se zhoršil jeho výživný stav. Majitelka by chtěla něco na „povzbuzení“ a zvýšení chuti k žrádlu.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

U koní s RAO (Recurrent Airway Obstruction) bývá problém s nedostatečným okysličením organismu. Jedná se o chronickou bronchitidu koní starších 6 let. Dochází ke konstrikci bronchů, edému sliznice a zvýšení sekrece sliznice. Onemocnění se nedá zcela vyléčit. Dobrým managementem se dají omezit recidivy na minimum. Nutné je dobře větrané ustájení, ideálně venkovní box. Dále namáčení sena a bezprašná podestýlka. Koně, kteří mají dechovou tíseň, mají poté problém s příjmem krmiva. Kůň stojí s roztaženými nozdrami, do dýchání výrazně zapojuje břišní lis. U příjmu krmení nezbývá tolik prostoru pro dostatečné dýchání.

U tohoto koníka byl požadavek od majitelky zkusit pouze doplňkovou terapii, odmítala prozatím terapii kortikosteroidy. Byla nasazena homeopatika: Lobelia inflata 9C, Poumon histamine 15C, Phosphorus 15C a Rhus toxicodendron 15C 3x denně a Carbo vegetabilis 9C 2x denně. Pro podporu příjmu krmiva a vrácení „chuti do života“ byla použita směs Bachových esencí: Olive, Gentian, Gorse, Hornbeam, Wild Rose 4x denně 4 kapky.

Podle informací od majitelky byl koník již během několika dní dechově komfortnější a začal přijímat krmivo. Po 14 dnech byl příjem krmiva zcela normální, koník veselý, aktivní a jeho výživný stav velmi dobrý.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Daňková

Autor: MVDr. Miroslava Daňkováveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.8.2020 03:09

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze