Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Reakce po očkování u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Reakce po očkování bývají u psů stále častějším problémem. Netýkají se už jen malých plemen, ale i těch velkých. Majitelé se čím dál více očkování obávají a mnohdy se očkování i vyhnou. Nelze s jistotou říci, že vakcína od určitého výrobce je špatná, spíše bych se zabývala zdravotním stavem očkovaného jedince a proč k tomu vlastně došlo.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Dytrychová

U štěňat je správné načasování a provedení kompletní vakcinace dle schématu výrobce snad tím nejdůležitějším krokem při jejich startu do života. Jen dobře proočkovaný jedinec má šanci na správně nastartovanou imunitu, která bude v budoucnu hrát důležitou roli v jeho životě.

V první řadě tedy očkujeme pouze zdravé jedince. Mluvím jak o štěňatech, tak dospělých psech. Pokud má majitel v očkovacím průkazu datum, kdy se má dostavit na očkování, určitě by neměl jít na očkování se psem, který má průjem nebo zvrací, či se psem, který bere antibiotika. Každý veterinář většinou klade majiteli před očkováním otázku na zdravotní stav psa a pak jedince vyšetří. Poslechne srdce a plíce, pohmatem vyšetří břišní dutinu a pokud neshledá žádné abnormality, jedince naočkuje. Před očkováním by měl každý majitel hlásit veterinárnímu lékaři, které léky pes užívá pravidelně. Pokud pejsek užívá nebo krátce předtím dobral antibiotika, určitě by neměl být očkován dříve než za 10-14 dní po jejich dobrání!

Když přijedeme se štěnětem domů, mělo by být v pořádku, bez znatelných změn v chování. Může být samozřejmě unavené, okolí vpichu může být citlivé. Druhý den už musí být zcela vitální, žravé a hravé. V den očkování je třeba chodit kontrolovat štěňata i v noci, pokud by se objevila reakce.

Jak lze pomocí homeopatik minimalizovat problémy po očkování v podobě nežádoucích reakcí?

  • Před očkováním podávám 1 dávku Thuya occidentalis v nízkém ředění 5C nebo 9C. Pokud je reakce, tak po očkování hned podám znovu.
  • Při reakcích typu otok, svědění, pes je roztěkaný, stále se drbe, je zřejmá i trocha dezorientace, podám kombinaci Thuya occidentalis v nízkém ředění 5C nebo 9C, spolu s Apis Mellificou 15C a Histaminum 15C každých 15 minut. Většinou postačí 3 – 5 dávek.
  • Pokud se vyskytne bolestivé místo po vpichu s bouličkou, podám Thyua occidentalis 9C spolu s Ledum 15C zhruba 2–4x denně cca 3 dny nebo do vymizení.
  • Pokud se vyskytne jen boulička bez známky bolestivosti, bohatě postačí Thyua occidentalis 5C nebo 9C 1x denně.

Ne všechny reakce se však dají zcela vyřešit jen za pomoci homeopatik. Pokud štěně/pes po očkování upadne do tzv. anafylaktického šoku, je nutné, aby ihned zasáhl veterinární lékař. V takovém případě nebo při vážných reakcích po očkování je třeba si zapamatovat výrobce a typ vakcíny, kterým byl jedinec vakcinován a příště tuto vakcinu na jedince, který měl reakci již neaplikovat!!!

Přeji všem majitelům pejsků co nejméně negativních zkušeností s vakcinací☺.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:16

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze