Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Krvácení z nosu - epistaxe

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Do ordinace přišla klientka s drobným dlouhosrstým jezevčíkem na kontrolu, byla na našem pracovišti ošetřena předchozího dne s krvácením z nosu.

Ilustrační foto

Kolegyně provedla klasickou medikaci a doporučila čumák, pokud se pejsek nechá, chladit. Mezi nejhlavnější příčiny krvácení z nosu patří úraz, akutní infekce nosní sliznice, cizí těleso, koagulopatie – včetně otrav jedy na hlodavce. U dlouhotrvajícího krvácení se může jednat i o novotvary (polypy, tumory) v dutině nosní či mykotické infekce.

Krvácení přesto stále přetrvává, hlavně po kýchání a při zvýšené námaze. Pacient je 11ti-letý, hubené postavy, křehké konzistence, v ordinaci velmi bázlivý. Namíchala jsem mu koktejl homeopatik do 20ml stříkačky, první den podávat 1-2 ml co 3 hodiny, dle odezvy, dále pokračovat 2-4 xdenně.

Koktejl obsahoval tyto léky:

  • Arnica montana 15C - lék zmírňuje bolest, omezuje krvácení a zabraňuje tvorbě hematomů a urychluje jejich resorpci.
  • Ferrum phosphoricum 15C – u tohoto léku je typické lokálního překrvení a následná náchylnost ke krvácení.
  • Phosphorus 9C - je lékem častého, silného a opakovaného krvácení, které ustane a znovu začne.
  • China 9C - z důvodu akutního krvácení, spíše tmavou krví, prevence ztráty tělních tekutin.
  • Silicea 9C – posiluje křehké cévy, minerální lék

Na kontrole po třech dnech paní hlásí zlepšení stavu. Krvácení není již tak časté, menší množství krve a brzy se zastavuje. Po výtěru nosní sliznice a obarvení preparátu pro vyloučení bakteriální infekce. Krvácení jasně červenou krví i při malém dráždění – výtěr tamponem. Předepisuji lék Millefollium 9C co 2 hodiny do ústupu krvácení, poté 2xdenně následující tři dny.

Majitelka se nedostavila na další kontrolu a jen telefonicky sdělila, že došlo k úplnému zastavení krvácení již první den po podávání léku Millefolium. Homeopatika již nadále nepodává, stav pacienta je stabilizovaný.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 07:50

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze