Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Krvácení z nosu - epistaxe

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Do ordinace přišla klientka s drobným dlouhosrstým jezevčíkem na kontrolu, byla na našem pracovišti ošetřena předchozího dne s krvácením z nosu.

Ilustrační foto

Kolegyně provedla klasickou medikaci a doporučila čumák, pokud se pejsek nechá, chladit. Mezi nejhlavnější příčiny krvácení z nosu patří úraz, akutní infekce nosní sliznice, cizí těleso, koagulopatie – včetně otrav jedy na hlodavce. U dlouhotrvajícího krvácení se může jednat i o novotvary (polypy, tumory) v dutině nosní či mykotické infekce.

Krvácení přesto stále přetrvává, hlavně po kýchání a při zvýšené námaze. Pacient je 11ti-letý, hubené postavy, křehké konzistence, v ordinaci velmi bázlivý. Namíchala jsem mu koktejl homeopatik do 20ml stříkačky, první den podávat 1-2 ml co 3 hodiny, dle odezvy, dále pokračovat 2-4 xdenně.

Koktejl obsahoval tyto léky:

  • Arnica montana 15C - lék zmírňuje bolest, omezuje krvácení a zabraňuje tvorbě hematomů a urychluje jejich resorpci.
  • Ferrum phosphoricum 15C – u tohoto léku je typické lokálního překrvení a následná náchylnost ke krvácení.
  • Phosphorus 9C - je lékem častého, silného a opakovaného krvácení, které ustane a znovu začne.
  • China 9C - z důvodu akutního krvácení, spíše tmavou krví, prevence ztráty tělních tekutin.
  • Silicea 9C – posiluje křehké cévy, minerální lék

Na kontrole po třech dnech paní hlásí zlepšení stavu. Krvácení není již tak časté, menší množství krve a brzy se zastavuje. Po výtěru nosní sliznice a obarvení preparátu pro vyloučení bakteriální infekce. Krvácení jasně červenou krví i při malém dráždění – výtěr tamponem. Předepisuji lék Millefollium 9C co 2 hodiny do ústupu krvácení, poté 2xdenně následující tři dny.

Majitelka se nedostavila na další kontrolu a jen telefonicky sdělila, že došlo k úplnému zastavení krvácení již první den po podávání léku Millefolium. Homeopatika již nadále nepodává, stav pacienta je stabilizovaný.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 10:58

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze