Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Krvácení z nosu - epistaxe

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Do ordinace přišla klientka s drobným dlouhosrstým jezevčíkem na kontrolu, byla na našem pracovišti ošetřena předchozího dne s krvácením z nosu.

Ilustrační foto

Kolegyně provedla klasickou medikaci a doporučila čumák, pokud se pejsek nechá, chladit. Mezi nejhlavnější příčiny krvácení z nosu patří úraz, akutní infekce nosní sliznice, cizí těleso, koagulopatie – včetně otrav jedy na hlodavce. U dlouhotrvajícího krvácení se může jednat i o novotvary (polypy, tumory) v dutině nosní či mykotické infekce.

Krvácení přesto stále přetrvává, hlavně po kýchání a při zvýšené námaze. Pacient je 11ti-letý, hubené postavy, křehké konzistence, v ordinaci velmi bázlivý. Namíchala jsem mu koktejl homeopatik do 20ml stříkačky, první den podávat 1-2 ml co 3 hodiny, dle odezvy, dále pokračovat 2-4 xdenně.

Koktejl obsahoval tyto léky:

  • Arnica montana 15C - lék zmírňuje bolest, omezuje krvácení a zabraňuje tvorbě hematomů a urychluje jejich resorpci.
  • Ferrum phosphoricum 15C – u tohoto léku je typické lokálního překrvení a následná náchylnost ke krvácení.
  • Phosphorus 9C - je lékem častého, silného a opakovaného krvácení, které ustane a znovu začne.
  • China 9C - z důvodu akutního krvácení, spíše tmavou krví, prevence ztráty tělních tekutin.
  • Silicea 9C – posiluje křehké cévy, minerální lék

Na kontrole po třech dnech paní hlásí zlepšení stavu. Krvácení není již tak časté, menší množství krve a brzy se zastavuje. Po výtěru nosní sliznice a obarvení preparátu pro vyloučení bakteriální infekce. Krvácení jasně červenou krví i při malém dráždění – výtěr tamponem. Předepisuji lék Millefollium 9C co 2 hodiny do ústupu krvácení, poté 2xdenně následující tři dny.

Majitelka se nedostavila na další kontrolu a jen telefonicky sdělila, že došlo k úplnému zastavení krvácení již první den po podávání léku Millefolium. Homeopatika již nadále nepodává, stav pacienta je stabilizovaný.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:11

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze