Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rýma a dráždivý kašel

Autor: Redakce

V uzavřených třídách se spotřeba kapesníků zvýšila. Některé děti onemocněly hned druhý týden školního roku, jiné „to chytlo“ později. I v naší poradně jsme zaznamenali vyšší výskyt dotazů týkajících se zejména rýmy a kašle.

Ilustrační foto

„Dobrý den, paní doktorko. Prosím o radu, jaká homeopatika můžu nasadit svým dcerám (2 a 4 roky) i sobě (jsem kojící matka). Máme žlutou, hlenovou rýmu a suchý, dráždivý kašel. Teplotu nemáme. Starší dcerka nastoupila do školky a od té doby s tím bojujeme. Děkuji.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Renáta Sikytová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, dětem podejte léky:

  • PULSATILLA 9 C – 3x denně 5 granulí, pokud je rýma žlutá a jde dobře vysmrkat (eventuálně vytéká z nosu).
  • KALIUM BICHROMICUM 9 C – 3x denně 5 granulí v případě, že rýma jde špatně vysmrkat, v nose se tvoří krusty.
  • DROSETUX, homeopatický sirup, užívejte na suchý dráždivý kašel.
  • OSCILLOCOCCINUM 1x denně celou jednu tubu na celkovou podporu imunitního systému.

Léky můžete užívat také.

Pro mladší dcerku je možné granule rozpustit v malém množství vody a roztok podávat nekovovou lžičkou. Po doléčení akutního stavu začněte podávat na podporu imunitního systému lék SILICEA 15 C 1x denně 5 granulí a 1x týdně celou tubu léku OSCILLOCOCCINUM.“

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.2.2020 17:53

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze