Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rýma a dráždivý kašel

Autor: Redakce

V uzavřených třídách se spotřeba kapesníků zvýšila. Některé děti onemocněly hned druhý týden školního roku, jiné „to chytlo“ později. I v naší poradně jsme zaznamenali vyšší výskyt dotazů týkajících se zejména rýmy a kašle.

Ilustrační foto

„Dobrý den, paní doktorko. Prosím o radu, jaká homeopatika můžu nasadit svým dcerám (2 a 4 roky) i sobě (jsem kojící matka). Máme žlutou, hlenovou rýmu a suchý, dráždivý kašel. Teplotu nemáme. Starší dcerka nastoupila do školky a od té doby s tím bojujeme. Děkuji.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Renáta Sikytová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, dětem podejte léky:

  • PULSATILLA 9 C – 3x denně 5 granulí, pokud je rýma žlutá a jde dobře vysmrkat (eventuálně vytéká z nosu).
  • KALIUM BICHROMICUM 9 C – 3x denně 5 granulí v případě, že rýma jde špatně vysmrkat, v nose se tvoří krusty.
  • DROSETUX, homeopatický sirup, užívejte na suchý dráždivý kašel.
  • OSCILLOCOCCINUM 1x denně celou jednu tubu na celkovou podporu imunitního systému.

Léky můžete užívat také.

Pro mladší dcerku je možné granule rozpustit v malém množství vody a roztok podávat nekovovou lžičkou. Po doléčení akutního stavu začněte podávat na podporu imunitního systému lék SILICEA 15 C 1x denně 5 granulí a 1x týdně celou tubu léku OSCILLOCOCCINUM.“

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 19:34

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze