Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Za setkání s homeopatií děkuji svým dětem...

Autor: Lucie Nestrašilová

Znám ji asi 3 roky. Je to úžasná žena. Je inteligentní, obětavá, pracovitá, vše co dělá, dělá srdcem. Považuji ji za velkou osobnost. Jsem nesmírně šťastná, že mám tak skvělého člověka ve svém týmu. A tak jsem se rozhodla ji pro vás vyzpovídat. Poznejte blíže Andreu Dovalovou... 

Ilustrační foto
Zdroj: Peter Kettmann

Co Tě jako první napadne, když se řekne zdravý životní styl?

Zdravý životní styl je pro mě život v souladu s přírodou, přirozeností, v harmonii se svými potřebami. Patří sem i dobré jídlo – to, co je ke prospěchu těla i duše, pohyb – u mě nejlépe tanec... Za důležitý považuji také čas odpočinku. Ale nejsem typ člověka, který dovede jen tak sedět a dívat se před sebe, nebo na druhé, jak něco dělají. Jsem hodně aktivní, ale na druhou stranu, k zachování klidné mysli po náročném dni potřebuji večer ticho a jen si sednout s knížkou v ruce…

Ty a homeopatie. Jak a kdy jste se „seznámili“?

Za setkání s homeopatií mohu děkovat svým dětem. Je to asi u mnoha maminek stejné – v době těhotenství, anebo při prvních nachlazení svých miminek hledají způsob, jak jim co nejšetrněji pomoci. U nás to byl sirup Stodal. Později monokomponentní léky, které pomohly vyřešit potíže našemu synovi s atopickým ekzémem. A když člověk vidí, že to jde i takhle, homeopatická lékárnička se rozrůstá…

Sociální sítě Světa homeopatie jsou „Tvým dítětem“. Co Tě na této práci nejvíce baví?

V první řadě je to „akčnost“. I když to na první pohled může vypadat, že jde jen o sdílení informací o homeopatii a zdravém životním stylu. Opak je pravdou. Za každým naším statusem je spousta práce, hledání informací a zajímavostí, přemýšlení a snaha přiblížit se co nejvíce našim fanouškům. Záleží mi na tom, aby náš facebookový profil byl originální a aby čtenáři cítili, že jsme s nimi a že jim chceme pomoci, když to potřebují.

Nejčastější dotazy návštěvníků Facebooku Světa homeopatie se týkají...?

V podzimním období je to zejména téma nachlazení a možností posilování imunity. Pak odloučení od maminky, které zažívají „školkové“ děti. I téma poruch pozornosti malých žáků je časté. Kolem Vánoc se každý z nás potýká s větší zátěží a stresem – čtenáři se ptají, jak se s tím vyrovnat. Na jaře jsou to dotazy týkající se alergií, blížící se maturitní zkoušky a s tím spojená tréma a potíže se soustředěním… A celoročně se na nás s dotazy obracejí těhotné maminky.

Míváš hodně negativních komentářů?

Občas se nějaký negativní komentář objeví, ale většinou jsou ohlasy pozitivní.

Které příspěvky jsou u čtenářů nejoblíbenější?

Zájem našich čtenářů se mění. Závisí na ročním období i na „celkové náladě“. Někdy jsou to vysloveně homeopatická doporučení našich lékařů, výsledky výzkumů, které se týkají homeopatie, jindy zas krátké bylinkové tipy nebo vstupy týkající se esenciálních olejů, spirituality a tradičních svátků našich předků.

Máš 4 děti, jak zvládáš péči o tak velkou rodinu? Máš nějakou radu, jak se z toho nezbláznit?

Tak takovou radu bych někdy taky potřebovala☺. Když potřebuji akutní pomoc, beru si na pomoc bachovky – nosím je pořád u sebe v kabelce. Velmi mi pomohly rady MUDr. Formánkové, když jsem se cítila hodně vyčerpaná, unavená a měla jsem pocit, že už nemůžu… Co se mi v praxi ukázalo jako největší devíza – vést děti k samostatnosti, aby nepotřebovaly každou chvilku volat na pomoc maminku. Někdy je to těžké, rodič by jim rád cestu zjednodušil. Ale pak se ukazuje, že občasné „šťouchnutí“ od života, je spíše výhodou. A jak se z toho všeho nezbláznit? Dělat práci, která mě nabíjí, obklopovat se lidmi, které mám ráda a kteří mají rádi mě, tančit a tvořit, občas někam rodině utéct a dělat věci, které ladí s mou duší.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:38

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze