Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kočičí nebe

Autor: Helena Andrlová

Stojím u okna, v němž se odráží poslední paprsky podzimního slunce. Na malé zahrádce v centru velikého města si hraje světlo se stíny stromů. Hluk projíždějících aut přehluší smutné mňoukání kočičí maminky, která pod zarostlými keři přivedla na svět pět roztomilých koťátek.

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

To nejmenší zvědavě nahlíží do dveří na terase našeho domu. Černé korálky očí sledují ostatní koťátka, která sedí spokojeně okolo svojí maminky. Náš desetiletý vlčák se snaží dostat na zahradu. Svým hlasitým štěkáním dává mňoukajícím hostům na vědomí, kdo je tady pánem.

Blížící se chladné počasí děsí nejen kočičí maminku, která nemá dostatek mateřského mléka, ale i mne. Při pomyšlení, co s nimi bude se vydávám koupit velkou plastovou krabici, kterou otočím dnem nahoru a obložím nařezaným dřevem. Vytvářím tak kočičí rodince bezpečný pelíšek ve výšce, kam se náš pes nedostane. Kočičí maminka pozorně sleduje stavbu svého nového domova. Ke slavnostnímu otevření pelíšku lehce ohřeji mléko, které okamžitě zmizí pod kočičími jazýčky.

Koťátka rostou jako z vody. Celý den prozkoumávají okolní zahrady a vrací se domů na večeři. To nejmenší zůstává doma a spokojeně přede na střeše boudy na dřevo. Dali jsme mu jméno Mikeš - hospodář. Náš psí miláček a vládce celé rodiny se nemohl smířit s pachem nezvaných hostů, proto jsme jeho boudu přestěhovali na zahrádku před domem. I přes velký ruch ulice se mu nové místo naštěstí zalíbilo.

Kočičí rodinka štastně přežila zimu a vydala se do světa. Jen Mikeš se často vracel domů s dárkem v myším kožíšku. Několik měsíců se Mikeš neukázal, až jednou v noci bylo slyšet smutné kočičí naříkání. Když jsem ráno otevřela dveře, na rohožce před vchodem ležel mrtvý Mikeš, který se s námi nestihl rozloučit. Okolo něj plakali tři kočičí kamarádi, kteří ho přišli vyprovodit na cestu do kočičího nebe.

I zvířátka mají svoje místo na slunci, kterému říkáme DOMOV.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Helena Andrlová

Autor: Helena Andrlováporadce pro sociální záležitosti, dobrovolník pro práci s handicapovanými lidmi

Helena Andrlová pracovala více než 20 let v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se práci s dětmi. V posledních letech pracuje jako dobrovolník pro neziskové organizace, zorganizovala několik výstav tvorby handicapovaných dětí, úzce spolupracuje s polskou nadací Anny Dymnej (www.mimowszystko.org).

Motto: „Mou životní náplní je práce pro handicapované děti a pomoc lidem v životní nouzi. Za svůj život jsem nashromáždila velké množství příběhů a jsem ráda, že mám díky Světu homeopatie možnost podělit se o své příběhy a zkušenosti s Vámi“. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 08:17

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze