Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Stres z odloučení...

Autor: Petra Sumeráková

Stres s následkem nežádoucího chování je problém řady psů závislých na majitelích. Mnoho lidí tak řeší dnes a denně problém, jak uklidnit psa při odchodu do práce. Ten samotný v bytě dokáže často dát najevo, jak moc osaměle se cítil.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Štěkání, že ho slyší sousedé na druhém konci ulice, "sladká" pomsta v podobě zničeného nábytku, rozkousaných bot či nějakého mokrého překvapení na těch nejméně vhodných místech - to je ono nežádoucí chování.

Základem úspěchu jak u psa předejít tomuto stresu, je zabavit ho nebo ho unavit. Na prvním místě je samozřejmě výchova a samotný přístup ke psu. Mnohdy si totiž tyto situace způsobí páníček sám. Při odchodu se se psem sáhodlouze a srdceryvně loučí a pes to bere psychicky tak, že ho tam ponechal samotného napospas osudu a jakmile není majitel v zorném poli, pes je ze zoufalství schopný lecčeho. Od již zmiňovaného pomočování, štěkání a ničení věcí až po sebepoškozování. Zkuste změnit celý přístup a z odchodů do práce udělejte něco, na co se pes bude dokonce těšit. Ráno si přivstaňte a se psem se projděte nebo ještě lépe proběhněte pár kilometrů a tím ho unavte. Při odchodu vynechte srdceryvné scény, ale dejte psu jeho oblíbenou hračku. V dnešní době existuje i mnoho interaktivních, které dokáží psa zabavit na dlouhou dobu nebo mu dejte nějaký žvýkací oblíbený pamlsek, aby si rána spojil s tím, že dostane vše co má rád a co je mu příjemné.

Pomocnou terapii můžete nalézt i v homeopatii a bachových esencích. Tyto případy jsou však velice individuální a je třeba najít správné konstituční léky pro každého psa po poradě s homeopatem. Nicméně vyzkoušet můžete třeba SEDALIA SIRUP a z bachových esencí, které se v těchto situacích velice osvědčují například: Skotský vřes, Čekanka - pro zvířata, která nadměrně štěkají, ničí majetek, když jsou osamotě. Bílý kaštan u psů, kteří trpí sebepoškozováním a obsesivním chováním, když jsou sami - například olizováním nebo kousáním kůže, pacek až do krve, nadměrné drbání, atd.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.5.2020 20:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze