Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Slaďoučké cucací tabletky Homeogene jsou jednoznačnou volbou při začínající bolesti v krku.Kamila Paurová
- Staphysagria na řezné rány funguje skvěle.Andrea Wesolá
- S homeopatií jako takovou mám jen dobré zkušenosti. Vždy pomohla dětem i mně. Díky za ni.Kateřina Dandová
- Rhus mi vždycky pomohl při bolavých zádech. Nedám na něj dopustit.Lenka Černá
- Ruta mě zachránila před operací karpálů.Miroslava Maliňáková
Stres z odloučení...
Autor: Petra Sumeráková
Stres s následkem nežádoucího chování je problém řady psů závislých na majitelích. Mnoho lidí tak řeší dnes a denně problém, jak uklidnit psa při odchodu do práce. Ten samotný v bytě dokáže často dát najevo, jak moc osaměle se cítil.

Zdroj: Kateřina Janů
Štěkání, že ho slyší sousedé na druhém konci ulice, "sladká" pomsta v podobě zničeného nábytku, rozkousaných bot či nějakého mokrého překvapení na těch nejméně vhodných místech - to je ono nežádoucí chování.
Základem úspěchu jak u psa předejít tomuto stresu, je zabavit ho nebo ho unavit. Na prvním místě je samozřejmě výchova a samotný přístup ke psu. Mnohdy si totiž tyto situace způsobí páníček sám. Při odchodu se se psem sáhodlouze a srdceryvně loučí a pes to bere psychicky tak, že ho tam ponechal samotného napospas osudu a jakmile není majitel v zorném poli, pes je ze zoufalství schopný lecčeho. Od již zmiňovaného pomočování, štěkání a ničení věcí až po sebepoškozování. Zkuste změnit celý přístup a z odchodů do práce udělejte něco, na co se pes bude dokonce těšit. Ráno si přivstaňte a se psem se projděte nebo ještě lépe proběhněte pár kilometrů a tím ho unavte. Při odchodu vynechte srdceryvné scény, ale dejte psu jeho oblíbenou hračku. V dnešní době existuje i mnoho interaktivních, které dokáží psa zabavit na dlouhou dobu nebo mu dejte nějaký žvýkací oblíbený pamlsek, aby si rána spojil s tím, že dostane vše co má rád a co je mu příjemné.
Pomocnou terapii můžete nalézt i v homeopatii a bachových esencích. Tyto případy jsou však velice individuální a je třeba najít správné konstituční léky pro každého psa po poradě s homeopatem. Nicméně vyzkoušet můžete třeba SEDALIA SIRUP a z bachových esencí, které se v těchto situacích velice osvědčují například: Skotský vřes, Čekanka - pro zvířata, která nadměrně štěkají, ničí majetek, když jsou osamotě. Bílý kaštan u psů, kteří trpí sebepoškozováním a obsesivním chováním, když jsou sami - například olizováním nebo kousáním kůže, pacek až do krve, nadměrné drbání, atd.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích