Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Než pozvete miminko dál...

Kolektiv autorů: Redakce, Mgr. Alice Lapišová

Dnes jsme se zeptali naší psycholožky a terapeutky Alice Lapišové, co si myslí o tom, co je opravdu důležité při přípravě na přirozené početí a zdravé těhotenství.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Jak se díváte na přípravu organismu na těhotenství? Má smysl? Je potřeba se na těhotenství skutečně nějak připravovat a proč?

Těhotenství je procesem tvoření. Než se do toho dáme, je žádoucí nasbírat co nejkvalitnější materiál. Proto má detoxikace v tomto období význam. Ženské tělo je moudré a disponuje velkou regenerační schopností, proto začněme tím, že organismus přestaneme zatěžovat klasickými léky nebo hormonální antikoncepcí a vyloučíme podobné rizikové faktory. Detoxikaci organismu od chemických látek nejlépe podpoříme homeopatickým lékem Thuya occidentalis 15 C, v dávkování 5 granulí 1x denně. Délka užívání je individuální, dle formy a míry zatížení organismu. Početí miminka je vhodné načasovat po dokončení detoxikačního procesu.

Příprava na dítě je často otázkou vědomého vnitřního rozhodnutí. Jde o to nabídnout nově příchozímu prostor v našem stávajícím životě a pozvat ho dál. Ženy, které jsou přepracované a unavené často nemají šanci otěhotnět. Dítě už se do jejich programu nevejde.

Jakým způsobem se dá tělo před těhotenstvím "očistit"?

Z mé zkušenosti vyplývá, že žádoucí je nejen očista těla, ale zároveň „úklid“ na mentální a vztahové rovině. Jednoduše proto, že tělo reaguje na to, jaké je celkové psychické rozpoložení ženy a její vnitřní postoj k dané věci. Doporučuji dopřát si dostatek spánku, podporovat aktivity, které posilují partnerství a navozují pocit radosti, štěstí a vděčnosti. Věnujte si příjemný přirozený pohyb, pijte dostatek čisté vody a dýchejte čerstvý vzduch.

Jaké nejčastější problémy mohou ženy mít před otěhotněním a co mohou tyto problémy způsobovat (např. nedaří se početí, neúspěšné těhotenství, výkyvy nálad atp.)?

Neúspěšné těhotenství je primárně důležitá informace, že některá úroveň našeho bytí není připravena na to nosit a vyživovat dítě. Pakliže organismus ženy zjistí, že není schopen přirozenou cestou dítě nosit a porodit, pak těhotenství ukončí. Nemusí zdaleka jít pouze o rovinu fyzické nedostatečnosti, ale také o podvědomé nebo vědomé obsahy naší mysli, např. nesoulad s partnerem. Pokud je vnitřní konflikt organismem vyhodnocen jako příliš zatěžující, příroda zakročí a zvolí variantu chránící matku.

Z psychologického hlediska je jistě ztráta nenarozeného dítěte pro ženu velmi bolestivou zkušeností, kterou je potřeba ošetřit. Na druhou stranu, žena tak dostává šanci nedostatek „opravit“ a po čase může otěhotnět znovu, za podmínek mnohem příznivějších pro ni i pro dítě.

Věnujete se psychosomatice a homeopatii. Jaké konkrétní metody, nebo produkty byste doporučila pro dobu před otěhotněním?

Doporučuji čisté přírodní produkty a techniky, které umožňují naladit se na přirozené a fyziologické fungování organismu ženy.

  • Z homeopatických léků to budou: hojící a zklidňující Arnica montana, harmonizující Ignatia amara, živelný a hormonální lék Lachesis mutus, dále např. Gelsemium sempervirens, Sepia officinalis nebo Aconitum napellus a řada dalších.
  • Byliny jako jsou květ hluchavky, měsíčku, kontryhel a řebříček. Například vřes zklidňuje psychiku a pomáhá celkové regeneraci organismu. Doporučuji jeden hrneček lahodného bylinkového čaje denně.
  • Aromaterapeutické oleje – čichový mozek je jedna z velmi starých struktur mozku - pudových, reflexních, instinktivních. Právě ty jsou pro zdravé a nerušené těhotenství a porod nejdůležitější. Prostřednictvím přírodních vonných olejů se můžeme na tyto struktury více napojit. Pro ženu je zásadní vůně růže, která ladí ženskou energii, což má odezvu v ženském těle podporou žádoucích fyziologických procesů.

Skvělým podpůrným nástrojem je také po zásluze proslavené cvičení podle paní Mojžíšové, které optimálně připraví příslušné svaly, pohybový aparát, ženské hormony i psychiku budoucí maminky do skvělé kondice. Cviky pro muže mohou pozitivně ovlivnit spermiogram a společné cvičení posílí partnerskou rovinu.

S mentální detoxikací souvisí i objasnění skutečné vnitřní motivace pro otěhotnění. Těhotenství by nemělo být východiskem z tíživé situace a sloužit např. k připoutání partnera, nebo řešit nespokojenost v práci, či být ústupkem tlaku rodiny a okolí. Ze zkušenosti vyplývá, že tím se problém neřeší, pouze se přesouvá a mění formu, nicméně jeho intenzita v čase narůstá.

V rámci předtěhotenského období je dobré urovnat rodinné vztahy, obzvlášť pokud v rodině existují traumatické události a negativní zkušenosti spojené s mateřstvím. Urovnejte svůj vztah s vlastní maminkou, abyste byla plně schopna přijmout proces mateřství a roli maminky do svého vlastního života. Negativní zkušenosti s ženstvím a mateřstvím ve vašem rodu, mohou blokovat snahu o početí, jak na vědomé, tak na nevědomé rovině.

Nejsem příznivcem speciálních předtěhotenských lékařských vyšetření a opakovaného testování, u zdravých žen. Jejich účinky hodnotím více jako „nocebo“, tedy negativní efekt, zejména proto, že přinášejí úzkost a stres a fokusují to co je potencionálně špatně, nebo mimo tabulkový průměr. To odvádí pozornost od skutečně důležitých témat a pozitivní podpory celého páru.

Stejně tak nesouhlasím s nutností užívání speciálních potravinových doplňků pro maminky, jako nezbytné součásti přípravy na těhotenství. Zdravá žena v podmínkách střední Evropy má volbu převzít zodpovědnost za sebe a zajistit si pestrou a vyváženou stravu. Tak může získat odpovídající výživu v přirozené a zároveň nejlépe využitelné formě.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce
Mgr. Alice Lapišová

Kolektiv autorů:
Redakce, Mgr. Alice Lapišová

Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mgr. Alice Lapišová psycholožka, homeopatka

„Ve své praxi uplatňuji psychosomatický přístup, proto mi maximálně vyhovuje, že homeopatie je celostní terapie, která pracuje jak s duší, tak s tělem. Učí nás, že i velmi šetrná a jemná forma léčení, může být velice efektivní. Při řešení příčin zdravotních obtíží, může jít přesně tak hluboko, jak je potřeba. Pracuji formou individuálních konzultací, internetového poradenství, pořádám semináře a píšu články. Praktikuji vlastní terapeutický přístup založený na psychologické praxi v kombinaci s psychosomatikou a homeopatií."

Alice je i tváří naší "Poradny psychologa" a ráda Vám poradí, jak snadněji řešit životní nesnáze...

Osobně můžete Alici Lapišovou nalézt v Thomayerově nemocnici v Praze Krči. Více informací na www.lapisova.cz 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:41

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze